Rubriky

Jachtaři Jakub a Tereza Dobří jsou mistry světa ve třídě RS500

Mistroství světa třídy RS500 se odjelo na jezeře Como v Itálii od 2. do 6. srpna. A přineslo pro český jachting velkou radost. Titul vybojovala plzeňská posádka sourozenců Jakuba a Terezy Dobrých.

K tomu se do první desítky vešly ještě další tři české posádky a Sára Tkadlecová s Klárou Houškovou, které byly celkově sedmé, obhájily titul v kategorii žen. Na startu se sešlo 58 lodí a mezi nimi bylo 15 českých.

 „Závod trval pět dnů, ale závodilo se jen tři dny, zbylé dva propršely. Bylo to hodně těžké, protože vítr, který jsme tady zažili, byl poměrně nestálý, bylo potřeba vychytávat změny. Nicméně ve finále se nám to podařilo,“ raduje se Jakub Dobrý. „Poslední den konečně krásně foukalo, takže jsme si to na závěr užili. Soupeři byli hodně dobří, dávali nám zabrat, ale zvládli jsme to,“ dodává Tereza.

 

„Závod byl dost náročný, ale i přes nepřízeň počasí se nakonec odjelo devět rozjížděk,“ upřesňuje Sára Tkadlecová, která se nyní bude připravovat na juniorské mistrovství Evropy v olympijské třídě 49erFX, které se pojede na začátku září na Lipně.

Všechny posádky třídy RS500 ještě čekají závody Českého poháru, které se nemohly odjet na jaře kvůli koronaviru, mistrovství republiky a také dva závody Evropského poháru, jeden v Německu a druhý v Holandsku.

 

Výsledky: https://rs500worlds.it/index.php/results/

Tracking: https://www.tractrac.com/event-page/event_20210714_RSWorldCha/2134

Jednotlivé rozjížďky lze ze záznamu sledovat přes aplikaci nebo webové stránky TracTrac. Každá loď měla svůj GPS tracker, a tak si díky přehledné grafice můžete prohlédnout záznamy rozjížděk.

Sára Tkadlecová a Klára Houšková: https://youtu.be/pEnf4HpdsXw

Jakub a Tereza Dobří: https://youtu.be/V2YXqs3uKwA

 Více informací: https://rs500worlds.it

 


Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Jachtaři Jakub a Tereza Dobří jsou mistry světa ve třídě RS500”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *