Rubriky

Tipy na výlety pro dva: Vyrazte na Sněžku, Vítkův kámen či na nejpohádkovější zámek

Věděli jste, že do Krkonošského národního parku míří každoročně více turistů než do amerického Yellowstonu? Cestování nejen v těchto oblastech, ale celé naší zemi je čím dál populárnější. Dokazují to statistiky, když se v českých hotelech, penzionech či kempech jenom loni ubytovalo přes 21 milionu hostů.

Pokud chcete někam vyrazit i vy, na podzim a v zimě se davů turistů určitě bát nemusíte, sezona již skončila a ne každý se odhodlá v podzimním počasím vydat někam za přírodou či dobrodružstvím. Nicméně byla by škoda v tomto jednom z nejromantičtějších obdobích roku sedět doma, když se se svou drahou polovičkou můžete vyrazit objevovat krásy Čech. Pobytem venku v chladných měsících uděláte i něco pro své zdraví a pokud vám bude chladno, tak vás partner určitě rád zahřeje. Nechte se zlákat našimi cestovatelskými tipy na výlet nejen pro dva.

Romantická zřícenina Vítkův kámen

Vítkův kámen (nebo také Vítkův hrádek) je zřícenina nejvýše položeného hradu v České republice. Nachází se na Svatotomášském pohoří nad vesničkou Svatý Tomáš v nadmořské výšce 1035 metrů a nabízí nejkrásnější výhled na celé Lipno a jeho okolí. A co víc, je-li viditelnost opravdu 100%, lze z vrcholu zhlédnout panorama rakouských Alp s masivy Velkého Prielu, Dachsteinu a Watzmanu i velkolepý výhled do vltavského údolí a českého vnitrozemí.

Sněžka při východu slunce

Toužíte-li zažít něco dechberoucího, a navíc si dát pořádně do těla, přivstaňte si a vyšlápněte na Sněžku. Za tmy a tak, abyste z jejího vrcholu spatřili východ slunce. Nejčastějšími výchozími místy turistů jsou pro tento nádherný zážitek Pomezní boudy v Horní Malé Úpě a trasa od východu po žluté a následně červené turistické stezce, dále také z jihu od Velké Úpy a Pece pod Sněžkou přes Růžovou horu po žluté, anebo jsou tyto výstupy velmi často vedeny z Luční boudy ze západu po modré. Každý si může vybrat variantu, která mu vyhovuje nejvíce.

Nejpohádkovější zámek Červená Lhota

Vodní zámek Červená Lhota se řadí k nejkrásnějším „pohádkovým“ zámkům v České republice. Kromě legendární hudební pohádky Zlatovláska z roku 1973, ve které se Petr Štěpánek jako princ Jiřík ucházel o Jorgu Kotrbovou coby Zlatovlásku, se zde natočily i jiné filmy: O zatoulané princezně, O kráse a štěstí či Princezna na hrášku. Romanticky laděné místo posloužilo i dalším filmovým počinům, ať už se jednalo o kulisu, či pouhý záběr na okolí. Prohlídky zámku jsou možné až od dubna, ale celoročně si můžete užít krásné okolí a panorama vodního zámku. Vsaďte se, že na vás tady ta romantika opravdu dýchne.

Za zážitkem na zámek Liblice

Zámek Liblice je jednou z nejcelistvějších památek českého vrcholného baroka z dílny italského architekta Giovanni Battista Alliprandiho, který v roce 1699 vypracoval, na podnět tehdejšího majitele panství později povýšeného do hraběcího stavu pana Arnošta Josefa Pachty z Rájova, osobitý projekt nového díla. Po dokončení finální rekonstrukce v roce 2007 se ze zámku stal stylový hotel, s restauracemi a relaxačním wellness centrem. Pokud chcete tedy doslova strávit noc na zámku a nechat se dokonale „opečovávat“, tohle je přesně to místo.

Za fotkou na vyhlídku Máj

Překrásný výhled na meandry řeky Vltavy, které se vlní mezi skalními útesy nedaleko Slapské přehrady. Vyhlídka Máj se postupem času stává stále vyhledávanějším turistickým místem, ale přesto si stále zachovává svoji přirozenost – nevede sem turistická značka, nenajdete zde žádné zábradlí ani uměle vystavenou vyhlídkovou plošinu.
Tohle místo jistě znáte z mnoha instagramových účtů, a ne nadarmo se sem opravdu vyplatí vyrazit. Nejen kvůli dokonalé romantické fotce.

Nemáte vhodné auto na cestu? Zkuste carsharing

Chcete vyrazit s partnerem nebo partnerkou a tak, aby byla cesta na vybrané místo opravdovým zážitkem? Nemáte auto nebo to vaše není vhodné na takovou cestu? Tak to můžete vyzkoušet třeba carsharing. Ten funguje tak, že si uživatelé půjčují auta mezi s sebou. U nás existuje třeba carsharingová platforma HoppyGo, přes kterou si můžete půjčit jakékoli auto od Mini Cooperu až po dodávku. Vyberte si přesně podle vašich přání a užijte si romantiku na maximum.

O službě:

Carsharingová služba HoppyGo zprostředkovává sdílení automobilů mezi majiteli. Pomocí mobilní aplikace si můžete jednoduše najít vůz, který potřebujete, a půjčit si ho přímo od jeho majitele. Je to tak skvělá alternativa pro ty, kteří své auto nepotřebují celoročně. Můžete si půjčit dodávku na stěhování, prostorný vůz na rodinný výlet nebo třeba své vysněné sportovní auto. HoppyGo v rámci služby nabízí havarijní pojištění, takže vám odpadá jakékoli pojišťování a obavy před jízdou.

Pokud naopak svoje auto nevyužíváte každodenně, tak ho můžete ostatním nabídnout v HoppyGo aplikaci. Nebude vám stát v garáži zbytečně a přivyděláte si. Navíc s menším počtem aut poroste i počet volných parkovacích míst ve velkých městech.

Jak si auto půjčit, nebo ho naopak k zápůjčce nabídnout zjistíte na: https://www.hoppygo.com/?lang=cs

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Tipy na výlety pro dva: Vyrazte na Sněžku, Vítkův kámen či na nejpohádkovější zámek”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *