Rubriky

Vítejte na Valašsku: Zde jsou rady, jak se nechat hýčkat!

Chcete hlavně odpočívat a nechat se hýčkat, nebo se naopak potřebujete rozhýbat? Rádi byste měli s partnerem čas jen pro sebe, nebo chcete vyrazit s celou rodinou? Širokou nabídku a rozmanitý mix relaxace, sportu a kultury pro každého nabízí Resort Valachy ve Velkých Karlovicích.

Wellness rituály prospějí očím, tělu i duši

S tím, jak se zvyšuje životní tempo, vzrůstá i potřeba míst pro relaxaci a nerušený odpočinek. Se zajímavou nabídkou přišla relaxační centra Wellness Horal a L-Spa v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích, která letos nabízejí jedinečnou novinku – pečující wellness rituály vycházející z principů ajurvédy.

Skutečnou raritou v nabídce rituálů je specifické ošetření zaměřené výhradně na oblast očí, které jsou dnes, v době počítačů a mobilů, tolik namáhané a vyžadují zvláštní pozornost.,“ přibližuje zajímavý nápad Martina Žáčková ze Spa hotelu Lanterna ve Velkých Karlovicích a připomíná, že příjemný odpočinek dopřejí hostům také masáže, které poskytují rodilí maséři z Thajska, Srí Lanky, Filipín, Bali a Indie.

Romantické hýčkaní pro partnera, nebo pro maminku?

Věnujete se rodině, ale zbývá jen málo času, který byste měli s partnerem jen a jen pro sebe? Zasloužíte si Romantické hýčkání. Právě tak se jmenuje pobytový balíček ve Spa hotelu Lanterna. Kromě neomezeného vstupu do L-Spa Lanterna i nedalekého Wellness Horal obsahuje například uvítací sekt a čerstvé ovoce na pokoj, relaxační masáž, večeři při svíčkách o šesti chodech v restauraci Vyhlídka, zdarma zapůjčení LEKI holí na nordic walking a dokonce i snídani do postele.

Tip pro všechny dcery: A co takhle darovat pobyt mamince a vyrazit si zase jednou společně, jen vy dvě samy? Nezaslouží si snad maminky nechat se hýčkat?

Za pravými jogíny nemusíte do Indie…

Jóga je stále oblíbenější způsob, jak si zároveň příjemně protáhnout tělo, načerpat energii a utřídit si myšlenky. Chcete-li si navíc zacvičit pod širým nebem v krásné přírodě Beskyd a pod vedením osoby nejpovolanější, využijte příležitosti setkat se s indickým lektorem Ziyadem, který vás provede jednotlivými asánami a plným jógovým dechem.

Cvičení probíhá každý den v přírodě u Wellness hotelu Horal od 8 do 8:45 hodin na základě předchozí rezervace. V případě nepříznivého počasí se pak přesouvá do fitness centra nebo jiné místnosti hotelu Horal.

Vypůjčte si zdarma hole na nordic walking a objevujte Beskydy

Severská chůze je i u nás čím dál populárnější. „Nordic walking má řadu výhod. Můžou ho provozovat lidé v jakémkoli věku, i ti méně fyzicky zdatní. Jedná se o šetrný způsob, jak protáhnout celé tělo, posílit svalstvo a třeba i shodit přebytečná kila. Při správné chůzi s holemi se zapojují nejen nohy, ale také ruce, většina zádových svalů, prsní svaly i břišní svalstvo,“ vysvětluje Martina Žáčková ze Spa hotelu Lanterna ve Velkých Karlovicích a přidává tip. „Pro hosty ubytované ve Wellness hotelu Horal a L-Spa Lanterna funguje půjčovna holí zdarma. Pro zájemce jsme připravili i několik značených nordic walking okruhů v délce od 7 do 12 kilometrů, které vedou překrásnou beskydskou přírodou.“

Objevte tajemství postavy snů s Hankou Kynychovou!

Novinkou Spa hotelu Lanterna je pobyt spojený se sportovním programem, který vede známá instruktorka a osobní trenérka Hanka Kynychová. Užijete si 6 lekcí od protahovacích po klidnější až po náročné lekce vedoucí k postavě snů! Fit pobyt s Hankou Kynychovou zahrnuje kromě cvičení například i nordic walking procházku na rozhlednu Miloňová nebo večerní besedu s populární instruktorkou, která je jednou z ikon českého fitness.

Součástí vašeho pobytu bude i neomezený vstup do hotelového L-Spa a nedalekého Wellness Horal s termálními bazény, saunovým světem a kardio zónou. Úplnou novinkou je pak piknik v přírodě, který mají všechny účastnice pobytu zdarma!

Naplněné piknikové koše zpestří výlet do přírody!

Se zajímavým nápadem, který určitě uvítá mnoho výletníků, letos přichází Spa hotel Lanterna. „Rozhodli jsme se nabídnout našim hostům službu piknikových košů, díky níž si můžou zpestřit výlet do přírody. Vzhledem k hornatým podmínkám nabízíme možnost piknikových košů (do ruky) pro výlet na kratší vzdálenost, nebo formu piknikového batohu pro delší výlet na okolní hřebeny hor,“ vysvětluje Martina Žáčková z Resortu Valachy s tím, že k této službě připravili i Piknikovou mapu s doporučením tras a tipy na místa s hezkými výhledy nebo posezením, která jsou vhodná pro piknik.

Cena piknikového balíčku pro 2 osoby, který mimo jiné obsahuje i regionální speciality, je 580 Kč. Hosté, kteří využívají balíček Letní dovolená na Lanterně na 7 nocí, ho mají v ceně.

Golf není jen pro vyvolené. Golf je pro každého!

Zatím jste golf jenom zvědavě sledovali, ale nebyla příležitost, abyste si ho sami vyzkoušeli? Díky zábavnému programu nazvanému Golf pro každého si tuto krásnou hru může v Resortu Valachy na Golfovém hřišti Horal zahrát opravdu každý. A jak to probíhá v praxi? Přímo na Golfovém hřišti Horal na vás bude čekat průvodce, který vám během hodiny a půl na hřišti názorně vysvětlí základy golfu, zkusíte si základní údery, chipování, patování i samotnou hru, a ještě se dozvíte spoustu zajímavostí. Vše zábavnou formou. Hosté hotelů Lanterna a Horal mají tento program zahrnutý v rámci pobytového balíčku Letní dovolená.

Překvapte doma vlastnoručně upečeným frgálem!

Když před třemi lety vznikl v Resortu Valachy nápad organizovat pro veřejnost Kurzy pečení frgálů – koláčů, které patří společně s kyselicí a slivovicí k tradičním regionálním specialitám, nikdo netušil, jak velký budou mít úspěch – pro velký zájem už dnes kurzy probíhají po celý rok. O prázdninách se konají 2x týdně, vždy v úterý a sobotu, trvají 3 hodiny, a kromě nové kuchařské dovednosti získané od pekařky Resortu Valachy si z nich odnesete vlastní frgál, certifikát o přijetí do valašského cechu pekařského, zástěru na památku a spoustu nových zážitků. Kurz je vhodný pro dospělé i děti od 4 let. Pravý valašský frgál můžete samozřejmě ochutnat i bez účasti na kurzu – zajděte si pro něj do Bistra Razula, nebo si ho kupte přímo v recepcích hotelů – náš tajný tip je ten hruškový…

Vydejte se do terénu pohodlně na elektrokole

Další skvělou možnost, jak si ještě víc užít překrásnou, ale hornatou přírodu Valašska, představují elektrokola z půjčovny Resortu Valachy. „Největší výhodu vidím v tom, že se na nich pohodlně a bez námahy můžou vypravit na vyjížďky do terénu i starší hosté nebo ti, kteří by si jinak na větší sportovní výkon na běžném bicyklu netroufli. Elektrokola budou jistě i vítanou možností pro ty, kdo o jejich pořízení právě uvažují. V naší půjčovně máme k dispozici kola rakouské značky KTM, vhodná i pro jízdu do terénu. Na jedno nabití (nabíjecí stanice je hned u půjčovny) můžete ujet až 190 km a půjčovné je 190 Kč na hodinu, 450 Kč na 4 hodiny anebo 650 Kč na celý den,“ představuje další možnost sportovního vyžití v Resortu Valachy Martina Žáčková ze Spa hotelu Lanterna ve Velkých Karlovicích.

Náš tip:

Spa hotel Lanterna ve Velkých Karlovicích se stal synonymem pro dokonalou relaxaci uprostřed krásné beskydské přírody. Nabízí relaxační centrum s bazénem, saunovým světem a nově i víkendovými saunovými rituály, hosté si mohou dopřát exotické masáže a poznávat krásy Valašska při výletech. Velkým lákadlem pro všechny milovníky dobrého jídla je i zážitková restaurace Vyhlídka, kde kuchařský tým pod vedením šéfkuchaře Josefa Tydlačky připravuje každé dva měsíce jiné šestichodové menu snoubené s víny a plné neotřelých variací ze sezónně dostupných surovin. Spa hotel Lanterna také pořádá pravidelně zajímavé sportovní a kulturní akce, často za účasti známých českých osobností.

Více na www.lanterna.cz

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Vítejte na Valašsku: Zde jsou rady, jak se nechat hýčkat!”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *