Rubriky

3 tipy, jak správně zabalit kufr na dovolenou

Balení kufru může pro mnohé z nás představovat problém. Odhadnout, co si do kufru zabalit, a hlavně v jakém množství, není jednoduché. Muži si obvykle vystačí s tím nejnutnějším, ale ženy jsou pečlivé a z obavy, aby jim o dovolené něco nechybělo, mají tendenci nacpat kufr k prasknutí. Přinášíme vám základní rady, jak snadno a rychle zabalit zavazadlo.

Tip 1: Než se pustíte do balení, popřemýšlejte na tím, kam jedete, za jakým účelem a jak dlouho budete na daném místě pobývat. Podle toho pak zvolte typ zavazadla a jeho velikost. Pokud cestujete s rodinou, je lepší sáhnout po větším zavazadle. Těm, kteří chtějí mít jistotu, že nic důležitého nezapomněli, poslouží jednoduchý seznam věcí. Balení zavazadla není žádná věda, ale existují pravidla, kterých byste se měli držet. Nejlepší je nejprve potřebné věci připravit na jedno místo, abyste měli představu, jak jsou velké a jestli se vám do kufru vejdou. Podle odborníků by zavazadlo mělo být plné, ale ne přeplněné. Vždy je totiž dobré počítat i s tím, že si z dovolené něco přivezete.

Pozor, není dobré věci do kufru jen tak naházet. Mohly by být po vyndání pomačkané a v horším případě poničené. Proto dospodu dávejte těžší věci, např. boty nebo knihy, úplně nahoru zase tvrdé oblečení, jako jsou třeba džínsy. Doprostřed naskládejte jemnější oblečení – šaty, halenky či košile – a nakonec vyplňte mezery například ponožkami, spodním prádlem či doplňky.

Tip 2: Pokud ukládáte kosmetické produkty mezi oblečení, počítejte s tím, že se mohou vylít či vysypat. Nikdy totiž dopředu nevíte, jak budou s vaším kufrem na letišti manipulovat. Tento problém můžete snadno vyřešit tím, že si pořídíte tzv. beauty case. Větší kosmetický kufřík je většinou vyrobený ze speciální skořepiny, takže je lehký a zároveň pevný.

Tip 3: Ženy si často před dovolenou pořizují cestovní žehličku, která jen zbytečně zabírá místo v kufru. Ovšem spoléhat na to, že se oblečení nezmačká, když bude pořádně poskládané, také není dobrý nápad. I skládáním se oblečení pomačká. Existuje ale velice snadný trik, díky kterému ho nebudete muset po vybalení žehlit. Stačí zabalit ho do ruličky a po vybalení nechat vyvěsit na ramínku. Můžete také napustit do vany horkou vodu a nad ni pomačkané oblečení pověsit.

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “3 tipy, jak správně zabalit kufr na dovolenou”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *