Rubriky

Bude padělání očkovacích průkazů trestný čin?

Dvacátý osmý rok své firemní historie by společnost ASIANA/Letuška.cz z ní nejraději vymazala. Stejně tak by to s chutí udělaly všechny subjekty, které spadají do oblasti cestovního ruchu. V polovině února uzavřela letecké spojení se světem Čína. Uzavírka celosvětového leteckého provozu vyvrcholila v polovině března. Od té doby se pracovníci společnosti ASIANA přeškolili na záchranáře a nyní převážnou část jejich práce zabírají refundace zrušených letů a komunikace se zklamanými klienty. Frekvence leteckých spojů se stále nachází na úrovni
10 – 15 % minulých let.

Od tohoto roku budou na dlouhou dobu patřit do povinné výbavy cestujících ochranné pomůcky jako jsou roušky, negativní testy a od příštího roku již nepochybně také očkovací průkaz. S nadějí a optimismem vyhlížíme dobu, kdy bude očkování na COVID-19 dostupné. Naši klienti zejména z korporátní sféry budou nepochybně mezi prvními, kdo o očkování projeví zájem.

Očekáváme, že dokumentační stránka očkování, tedy očkovací průkazy, ať již v podobě tištěné nebo digitální budou mít dostatek ochranných prvků a budou odolné vůči zneužití. Domníváme se, že by pokusy o jejich padělání měly být postaveny na roveň trestného činu věřeného ohrožení ne-li přímo pokusům o teroristický útok. K tomu, co jsme prožili v roce 2020 se již nechceme vracet.

Společnost ASIANA/Letuška.cz vyhlíží rok 2021 s optimismem a věří, že zhodnotí práci, kterou v tomto roce věnovala novým projektům. Jedním z nich je HRshop.cz – nástroj na administrativní servis pro korporátní klienty, nebo MedBooker.com – specializovaná platforma pro zajištění prémiové lékařské péče.

Zároveň nepřestáváme věřit v oživení cestovního ruchu a jsme připraveni vyjít mu vstříc.

O společnosti ASIANA a portálu Letuška.cz

Společnost ASIANA byla založena v roce 1993. Její portál Letuška.cz byl spuštěn v roce 2001 jako první online prodejce letenek v České republice a střední a východní Evropě. Letuška.cz se stala prvním úspěšným start-up ve svém oboru v ČR a naučila Čechy nakupovat letenky přes internet. ASIANA patří rovněž mezi nejvýznamnější poskytovatele cestovních služeb pro korporátní klienty. Divize ASIANA MICE se věnuje organizaci eventů, konferencí, teambuildingových aktivit pro tuzemské firmy, nadnárodní korporace i zahraniční subjekty. Jazykové pobyty a studium v zahraničí ASIANA nabízí prostřednictvím portálu Study.cz.

 

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Bude padělání očkovacích průkazů trestný čin?”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *