Rubriky

Jaké destinace pofrčí v roce 2022?

Zima je pomalu v druhé polovině a my vám přinášíme stručný přehled destinací které pofrčí v roce 2022. A co je spojuje? Tolik Čechy oblíbené moře, krásné pláže a dobrá kuchyně.

Chorvatsko

Tenhle přímořský stát patří na absolutní cestovatelskou špičku, alespoň co se oblíbenosti u našich spoluobčanů týče. Ročně sem vycestuje na 700 000 obyvatel České republiky a ani do budoucna tomu asi nebude jinak. Co nás do Chorvatska táhne nejčastěji? Nepochybně čarokrásné pláže, průzračně čisté moře, dobrá kuchyně, ale i cenová dostupnost, krátká vzdálenost a pohostinnost místních.

Albánie

Albánie je prakticky jen kousíček od řeckého ostrova Korfu, málokterý turista sem během dovolenkového pobytu zavítá. To je obrovská škoda. Nově objevená turistická destinace Albánie totiž láká na nízké ceny, příjemné ubytování v hotelech i apartmánech, především pak na kouzelnou přírodu a hlavně dokonale průzračné moře. Milovníci historie a architektury jistě ocení přítomnost spousty památek, z nichž řada je součástí seznamu světového dědictví UNESCO, jako například město Butrint, Gjirokastra nebo Berat.

Bali

Bali po několika dlouhých měsících konečně otevřelo hranice. Proč se sem vyplatí zamířit? Pokud vás neodradí poměrně dlouhá cesta, která může s přestupy zabrat klidně i více než 24 hodin, těšit se můžete na zcela odlišný svět plný jedinečné balijské kultury, věčně dobře naladěných obyvatel, kouzelné pláže, čarokrásnou přírodu, nekonečná rýžová políčka i opičí parky a další zvířecí rezervace.

Turecko

Země ležící na pomezí dvou kontinentů Evropy a Asie těží zejména z vynikajícího poměru dobré ceny a skvělých služeb. Pokud hledáte opravdu kvalitní služby, luxusní hotelové resorty, skvělou kuchyni, ochotný personál, který je připraven splnit vám i ta nejtajnější přání, písčité pláže, bohaté vyžití pro celé rodiny i samostatné páry, je Turecko skvělou volbou.

Řecko

Další oblíbenou destinací, kterou jsme si často volili jako letošní dovolenkové a prázdninové útočiště, je právě Řecko. Pevninu, která je doslova prošpikovaná řadou antických památek, doplňují čarokrásné ostrovy s okouzlujícími plážemi, které se pravidelně umisťují na předních příčkách anket o nejkrásnější pláže Evropy, ale i světa. Když k výše uvedenému připočtete ještě lahodné řecké speciality, luxusní hotely i rodinné apartmány, o favoritovi pro dovolenou v roce 2022 budete mít, jako my jasno.

droj: Net

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Jaké destinace pofrčí v roce 2022?”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *