Rubriky

Masarykovo nádraží v Praze oživila světelná instalace z 562 lahví! K vidění je do poloviny února

Švédská značka Absolut se v aktuální kampani Absolut Recycled zaměřuje na udržitelnost a recyklaci. Nejprve vznikla limitovaná edice lahve, která je vyrobena ze 41 % z recyklovaného skla. Nyní v myšlence recyklace a udržitelnosti pokračuje dále. Ke spolupráci oslovila umělkyni Radku Salcmannovou, a vznikla tak světelná instalace, která v těchto dnech oživuje Masarykovo nádraží v Praze.

Svojí „recyklovanou“ vizi z použitých lahví vytvořila Absolut ve spolupráci s pražskou The Chemistry Gallery a sochařkou, designérkou a módní návrhářkou Radkou Salcmannovou, která žije a tvoří v New Yorku a Los Angeles. Její práce byly k vidění na několika vlastních show v rámci New York fashion weeks či spolupracovala na instalacích pro zpěvačku Björk.

Vše vytvořeno z 562 lahví

Velmi mě zaujalo téma samotné, všichni samozřejmě víme, jak je myšlenka recyklace důležitá a měla by být podstatnou součásti a zároveň každodenní povinností nás všech. Na tomto projektu se mi líbí i to, že je to práce ve veřejném prostoru a dotkne se i lidí, kteří by běžné uzavřené galerijní prostory nechali bez povšimnutí,“ říká Radka Salcmannová.

Celá konstrukce je tvořená z recyklovatelných materiálů. Hlavním prvkem je 562 lahví Absolut, které jsou nařezány do různých velikostí. Nosná konstrukce je vyrobena ze starých barových židlí, které umělkyně nalezla ve sběrných surovinách. Vše je doplněno videoprojekcí.

„Úsilí o to, aby se materiály a suroviny znovu využívaly, je pro Absolut důležité již mnoho let, a jsme rádi, že tuto myšlenku můžeme prohloubit v aktuální kampani. Chceme poukázat na důležitost udržitelnosti a recyklace za pomoci kreativních počinů, které věříme, že přinesou širší osvětu tomuto tématu. Věříme, že můžeme dát věcem, které již nepotřebujeme, nový život a novou podobu,“ říká Jakub Záruba, Brand manager značky Absolut.

Instalaci lze vidět v hlavní hale Masarykova nádraží až do poloviny února 2020.

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Masarykovo nádraží v Praze oživila světelná instalace z 562 lahví! K vidění je do poloviny února”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *