Rubriky

Máte to blízko? Dorazte v sobotu na Den Zlínského kraje!

Jste-li místní nebo se budete právě nacházet poblíž, určitě si v sobotu 21. září nenechte ujít Den Zlínského kraje. Akce nabídne „ochutnávání“ místního regionu všemi smysly. Rozhodně bude co vidět, co slyšet a především co ochutnat. Slavnostní atmosféry si užijí také novopečení výherci soutěže Regionální potravina Zlínského kraje, kterým se zde budou předávat ocenění.

Den Zlínského kraje představí tradice a zdejší rozmanitost. Baťův mrakodrap a přilehlé okolí se stanou působištěm hudebních skupin nejrůznějších žánrů, vystoupí například ARGEMA, AG FLEK, Foxy Hunters, Docela kapela, Mirečkovi Sekeráše nebo Voising. Potěší také mažoretky, videomapping, projížďky koňským kočárem nebo výstava zemědělské techniky a drobného zvířectva. A nejmenším návštěvníkům udělá radost třeba farmářská stezka a festival řemesel pro děti. Program je pestrý a „ochutnávat“ kraj bude skutečně možné všemi smysly.

Zajímavá akce k oslavě řemesel, potravin a zemědělství je ideální příležitost k předávání ocenění letošním vítězům soutěže Regionální potravina Zlínského kraje. To proběhne v 11 hodin v krajském kulturně vzdělávacím centru 14/15 Baťův institut. O značku je zde každoročně velký zájem, což dokazuje i počet zájemců. V letošním roce se přihlásilo 39 výrobců se 138 výrobky! Nejvíce kandidátů měla kategorie Alkoholické a nealkoholické nápoje.

Soutěž letos oslavila desáté výročí. Za dobu své existence získala značka věhlas a oceněné výrobky popularitu. Dnešní zákazník se totiž zaměřuje především na kvalitu a čerstvost a tyto parametry oceněné výrobky splňují. Regionální potravina je projektem Ministerstva zemědělství určeným na podporu malých a středních zemědělců a producentů potravin v jednotlivých krajích České republiky. Státní zemědělský intervenční fond značku administruje. Oceněný výrobek získá právo zdarma užívat značku Regionální potravina po dobu čtyř let na obalu svého výrobku. V současné době je oceněno 519 produktů od 368 výrobců. Podrobné informace o soutěži jsou k dispozici na webových stránkách www.regionalnipotravina.cz.

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Máte to blízko? Dorazte v sobotu na Den Zlínského kraje!”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *