Rubriky

Na Vánoce do Beskyd: Až dva miliony Čechů není na svátky doma, hledá společnost i sport v jednom

Podle průzkumů až dva miliony Čechů netráví Vánoce doma. Někteří míří za teplem do exotických krajů, většina pak dává přednost pobytům na tuzemských horách. Mezi hojně navštěvované patří i Beskydy, konkrétně Resort Valachy ve Velkých Karlovicích, který nabízí maximální možnost sportovního i společenského vyžití.

„Už několik let sledujeme výrazný nárůst poptávky po pobytech v období adventu, Vánoc a silvestra. Někteří hosté si dokonce ještě v době pobytu rovnou objednávají termín na příští rok, protože jim tato klidná a bezstarostná forma trávení vánočních svátků vyhovuje mnohem víc než stres spojený s úklidem, vařením, pečením… A hlavně vědí, že ve zdejším prostředí, obklopeni krásnou přírodou, si své blízké užijí mnohem víc, než kdyby s nimi seděli doma u televize,“ říká Martina Žáčková z Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích s tím, že cena ubytování standardně zahrnuje vedle snídaně také večeři a neomezený vstup do wellness. Ve vánočním období a o silvestru je pak součástí pobytových balíčků i masáž, beauty ošetření, skipas, štědrovečerní večeře nebo silvestrovská zábava, hosté mají také v ceně bohatý doprovodný program.

„Od Štědrého dne až do silvestra se u nás každý den něco děje – zpívání koled u vánočního stromu, folklórní program s ukázkou valašských zvyků a tradic, posezení s cimbálem, nordic walking, vycházka s lesníkem, projížďky v koňském povozu, výlet na sněžnicích, lekce jógy…. Hosté toto zpestření pobytu velmi vítají, “ informuje Martina Žáčková.

Vánoce bez stresu

Dopřejte si vánoční nadílku plnou odpočinku a hýčkání při pobytu nazvaném Vánoce v Beskydech ve Spa hotelu Lanterna (20. 10. – 26. 12. 2019).

Probudíte se do nádherné zasněžené přírody, a pak už bude jen na vás, zda dáte přednost procházkám, lyžování, koupání v termálních bazénech nebo odpočinku ve wellness spojeném třeba s exotickou masáží či saunovým rituálem.

Připraven je i zajímavý doprovodný program. Zahrnuje například projížďky na koňském povozu, vánoční koktejlování v Cocktail baru Lanterna, relaxační cvičení s indickým jogínem Ziyadem, poznávání tradičních valašských zvyků a umění zdejších řemeslníků, vystoupení dětí folklorního souboru Kyčera i povídání o Vánocích na Valašsku s otcem Petrem Dujkou.

Na Štědrý den je pak samozřejmě připravena slavnostní štědrovečerní večeře a 25. 12.

odpoledne potěší nejen děti procházka ke krmelci v doprovodu myslivce.

Tip: Neomezený vstup platí pro hosty Spa hotelu Lanterna i do nedalekého Wellness Horal, kam jezdí zdarma shuttle bus.

Na Štěpána do wellness!

Možná přece jen chcete strávit Štědrý den doma, ale pak byste hned rádi vyrazili někam na hory. Pro vás bude ideální Štěpánský pobyt ve Spa hotelu Lanterna (25. 12. – 27. 12. 2019), jehož součástí je i neomezený vstup do L-Spa a blízkého Wellness Horal s termály a saunovým světem.

Připraven je bohatý doprovodný program. Zahájí jej Štěpánské koktejlování – večerní program v Cocktail baru Lanterna, zatímco ve Valašské restauraci Wellness hotelu Horal zazní Valašský cimbál Bronislavy Dočkalové. Druhý den ráno pak hosty čeká vánoční jóga – relaxační cvičení na Horalu s indickým jogínem Ziyadem. Děti jistě zaujme animační program a ty, kteří se chtějí hýbat, výlet na sněžnicích v okolí sjezdovky Razula.

Tip: Na hosty ubytované ve Suite Spa čeká večeře formou degustačního menu v zážitkové restauraci Vyhlídka.

Nezapomenutelný silvestr v Beskydech

Užijte si poslední dny roku 2019 v Resortu Valachy s lyžováním, neomezeným wellness a bohatým gastronomickým i zábavným programem, které nabízí Silvestrovský pobyt ve Spa hotelu Lanterna (27. 12. 2019 – 1. 1. 2020).

Pro děti je připravený silvestrovský animační program (20:00-23:30). Program pro dospělé zahájí odpoledne silvestrovské koktejlování v Cocktail baru Lanterna, následuje silvestrovská večeře o více chodech a degustace vín s profesionálním sommelierem. S hudebním programem vystoupí Duo Romantic a připraven je i tematický silvestrovský fotokoutek s rekvizitami. Od 21:30 začne silvestrovský raut pod vedením šéfkuchaře Spa hotelu Lanterna a vše vyvrcholí půlnočním ohňostrojem a slavnostním přípitkem. Připraveny jsou i vodní animace, taneční vystoupení Shanty i silvestrovské saunování v L-Spa s překvapením.

Tip: Vychutnejte si nezapomenutelnou Silvestrovskou saunovou noc ve Wellness Horal!

A ještě jedno doporučení: Pro účast na jednotlivých programech je vhodná (často i nutná) včasná rezervace (rezervace@valachy.cz).

Spa hotel Lanterna ve Velkých Karlovicích se stal synonymem pro dokonalou relaxaci uprostřed krásné beskydské přírody. Nabízí relaxační centrum s bazénem, saunovým světem a nově i víkendovými saunovými rituály, hosté si mohou dopřát exotické masáže a poznávat krásy Valašska při výletech. Velkým lákadlem pro všechny milovníky dobrého jídla je i zážitková restaurace Vyhlídka, kde kuchařský tým pod vedením šéfkuchaře Josefa Tydlačky připravuje každé dva měsíce jiné šestichodové menu snoubené s víny a plné neotřelých variací ze sezónně dostupných surovin. Spa hotel Lanterna také pořádá pravidelně zajímavé sportovní a kulturní akce, často za účasti známých českých osobností.

Více na www.lanterna.cz

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Na Vánoce do Beskyd: Až dva miliony Čechů není na svátky doma, hledá společnost i sport v jednom”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *