Rubriky

Ondřej Teplý vyhrál na Rozkoši

O víkendu 23.–24. 5. na českých vodách pokračovaly všechny lodní třídy v intenzivním závodění. Vítr tentokrát jachtařům přál, odjelo se několik závodů Českého poháru, kterých se účastnili i reprezentanti.

Na Rozkoši závodili Finnaři a Vaurieni

Na břehu většinu času déšť, ale na vodě vítr a občas i sluníčko. Takový byl závod Českého poháru na Rozkoši, na který přijel i reprezentant Ondřej Teplý z Jachtklubu Brno. Zvítězil ve všech rozjížďkách, které se odjely tři v sobotu ve slabším větru a tři v neděli v silnějším. Na první pohled suverénní vítězství ale nebylo tak jednoduché. „V některých rozjížďkách jsem musel bojovat do samotného závěru. Vítr se točil a často se rozhodovalo až v poslední chvíli,“ komentoval průběh závodu Ondřej Teplý. „Jsem rád, že můžu trénovat a teď už i závodit alespoň u nás doma, někteří moji zahraniční soupeři tu možnost stále nemají. Závod jsem si na Rozkoši užil. Žádné konkrétní plány na další přípravu zatím nemám, ale vypadá to pravděpodobně na Chorvatsko, konkrétně Split,“ dodal.

Na celkové druhé místo se propracoval Rudolf Lidařík, kterému se dařilo v nedělním silnějším větru, a třetí skončil Jan Čajčík (oba z YC LS Brno). Ve třídě Vaurien bojovaly o první místo velmi vyrovnaně dvě posádky. Nakonec byli o pouhý bod lepší Hana Ottová a Jiří Indrák ze Sokola Tovačov před manželi Michalem a Danou Kubíkovými z Olšovce Jedovnice.

Závěr závodu postihla silná bouřka s krupobitím, mnoha převrácenými loděmi, jedním zavátým Vaurienem na louku na protější břeh, ale vše nakonec dobře dopadlo a nikomu se nic nestalo.

Výsledky zde: https://www.sailing.cz/vysledky/201803

Reprezentační týmy Radialů a 29erů na Nových Mlýnech

Nové Mlýny tento víkend patřily třídám 420, 29er a Laser Radial. Jela se Velká cena YC Dyje. I zde se na Českém poháru představily naše reprezentantky této olympijské třídy Martina Bezděková a Klára Himmelová i juniorští reprezentanti jak na Radialech, tak na 29erech. Odjelo se všech plánovaných 8 rozjížděk. Vítr byl slabší, střední i silnější, déšť, slunce, kroupy a bouřky kolem. Zkrátka vydařený víkend.

Ve třídě Laser Radial zvítězil Jiří Halouzka (MYK), druhý skončil Antonín Kašpar (YC CERE) a třetí Vítězslav Moučka (YC Velké Dářko). První ženou byla na pátém místě Klára Himmelová (YC Nechranice). Ve třídě 29er zvítězila sourozenecká posádka Adam a Tibor Nevelöšovi z SK Štětí před bratry Lukášem a Micvhalem Krsičkovými z YC CERE a Šimonem Jurečkou (Císařská louka) s Petrem Košťálem (YC Pardubice). Třídu 420 ovládla plzeňská posádka František Viták a Magdalena Holá, druzí byli Tomáš Doležal (YC Neratovice) a Aneta Páleníčková (YC CERE) a třetí Adam Rek a Matěj Kučera (TJ Lanškroun).

Výsledky zde: https://www.sailing.cz/vysledky/202114

Na dalších vodách

Na Lipně měly pohár katamarany a Létající Holanďani. se konalo letošní první mistrovství republiky. Třídu Catamaran Open vyhrál Vladislav Ptašnik z YK Jestřábí, třídu Tornado Jiří Pavliš a Milan Chlebna z YC Kovářov a třídu Flying Dutchman Jan Čutka (YC DIM Bezdrev) a Zdeněk Pavlíček (YC Regent). Mistrovství ČR katamaranů se pojede v rámci Lipno marathonu 6.–7. 6. v YK Jestřábí. Jihočeši bratři Josef a Dalibor Sivý ovládli závod Českého poháru třídy Pirát, který se konal na Máchově jezeře. Reprezentační družstvo dětské třídy Optimist trénovalo pod vedením trenérky Nikol Staňkové na Velkém Dářku, kde panovaly ideální podmínky.

Výsledky všech závodů najdete zde: https://www.sailing.cz/vysledky-zavodu

Pozvánka na Nechranice

Na příští víkend jsou naplánovány další významné závody. Na Nechranicích se pojede závod Českého poháru tříd Laser, Laser Radial a RS500. Celá naše laseristická reprezentace zde změří své síly. Přijeďte se na naše jachtaře podívat a natočit s nimi rozhovory. Na Nechranicích budou již v pátek trénovat a budou k dispozici. Bude zde totiž probíhat Praktický seminář trenérů za účasti našich nejlepší současných trenérů a bývalých úspěšných závodníků Jakuba Kozelského, Milana Hájka, Štěpána Novotného a Martina Trčky

Více zde: https://www.sailing.cz/kalendar

 

 

 

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Ondřej Teplý vyhrál na Rozkoši”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *