Rubriky

Petra Janů miluje šumavské lázně, vyšplhala i na Kašperský hrad

Hýčkání v bylinných lázních v Kašperských horách i dlouhé procházky nejen kolem řeky Vydry, si na přelomu září a října užívala zpěvačka Petra Janů. Jak sama trojnásobná Zlatá Slavice říká, nabírala sílu na zimní měsíce, kdy ji čeká náročnější pracovní období. „Teď už se zase z plných sil můžu pustit do práce“, směje se Petra, kterou nejen Šumava, ale právě i fanoušci na koncertech nabíjejí energií.

„Do Kašperských hor jezdím už několikátým rokem pravidelně. Šumava mě doslova okouzlila,“ libuje si zpěvačka a dodává. „Šumavské kopce jsou takové malebné. Jak já říkám „kulaté“. Vracím se sem už pomalu jako domů.“

Petra Janů bylinné lázně navštívila s kamarádkou už po páté. „Miluji masáže, různé voňavé olejíčky nebo třeba lávové kameny. Ostatně, vždycky připomínám, že tělesnou schránku máme jen jednu, novou nám nikdo nedá, a tak se o ní musíme starat,“ podotýká zpěvačka, která ani na Šumavě nezahálela a vyrážela na dlouhé procházky. „Mám takové speciální hodinky, které, když dlouho sedím, tak mi pošlou vzkaz, jestli bych se zase náhodou nechtěla trochu „proběhnout“. Takže sice prudí, ale jsem za to ráda. Pohyb potřebuji. Snažím se každý den těch deset tisíc kroků, které mé hodinky „požadují“, splnit,“ směje se zpěvačka.

Nejvíc ji zatím okouzlila procházka kolem řeky Vydry.

„Ta řeka je plná obrovských kamenů, je to opravdu nádhera. Navíc přímo na trase stojí chata s restaurací, kde mají pravé šumavské speciality. Ale zase tak moc tady nehřeším. V restauraci v hotelu, kde jsou lázně mají úžasnou zvěřinu, a to je přece zdravé maso. Ujíždím na jejich srnčích specialitách, báječně umí udělat i muflona,“ pochvaluje si Petra.

Výšlap na Kašperk? Téměř po čtyřech

Petra je známá tím, že holduje spíše zdravé kuchyni. Ale i kdyby v lázních trošku víc „zahřešila“, nic by se určitě nestalo. Při šumavských procházkách totiž zvládá i náročnější terén. „Už dvakrát jsme s kamarádkou doslova vyšplhaly na Kašperský hrad. Z městečka to mělo podle ukazatele být jen tři kilometry. Ano, to asi bylo. Ale téměř kolmo,“ říká s veselým smíchem Petra s tím, že teprve, když funící vylezly do půlky kopce, stála tam cedule, že se jedná o nejvýše položený královský hrad v Čechách. „Vyhecovaly jsme se s kamarádkou i při další návštěvě lázní a opět jsme tu cestu podnikly. Zpátky, celé schvácené, jsme se ale skoro pohádaly, čí že to byl zase blbý nápad?“ směje se zpěvačka a dodává, že dnes už vědí, že se dá na Kašperk jít i jinou, mnohem pohodlnější cestou. „Ten šílený stoupák asi už vynecháme, i když, kdo ví…,“ krčí rameny zpěvačka.

V každém případě tentokrát místo na Kašperk vyrazila do energetického a meditačního parku. „Je součástí lázní a hotelu, kde bydlíme. Nechybí tady ani menhiry. Tak jsem to také vyzkoušela a jsem zvědavá, jaké to bude mít výsledky,“ říká umělkyně.

Jen pár kroků od Policie Modrava

Petra si prošla i místa, kde se natáčely už tři série divácky tolik oblíbeného seriálu Policie Modrava. Ostatně, služebna, kde velí komisařka Vinická, je jen pár kroků od zmiňovaných lázní, přímo na náměstí v Kašperských Horách.

„Když jsme tady byly s kamarádkou minule, tak se tu zrovna natáčelo. Ty šumavské scenérie v seriálu jsou opravdu nádherné. A já jsem ráda, že je můžu obdivovat nejen v televizi, ale i ve skutečnosti,“ říká Petra, která si nechala před policejní služebnou udělat i fotku. „Krásná je třeba i chaloupka, kde bydlí postava, kterou hraje Jana Boušková. Ale ta je tak skvěle ukrytá, že jsme ji ani nenašly. Zato jsme viděly chalupu, kde se točilo Za trnkovým keřem,“ prozrazuje Petra, která se už teď těší, že se na jaře na Šumavu zase vrátí.

foto: Archiv Petry Janů

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Petra Janů miluje šumavské lázně, vyšplhala i na Kašperský hrad”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *