Rubriky

Vídeňský Bruegel online a zdarma

Vídeňské Uměleckohistorické muzeum zve na online prohlídku největší a nejvýznamnější sbírky obrazů vlámského malíře Pietera Bruegela. Série obrazů včetně Babylonské věže a Selské svatby je dostupná zdarma, buď jako 3D prohlídka výstavního sálu, nebo jako interaktivní fotokopie včetně rentgenových snímků či infračervené technologie.

Uměleckohistorické muzeum ve Vídni (Kunsthistorisches Museum Wien) se pyšní dvanácti obrazy renesančního malíře Pietera Bruegela. Tato světově největší a nejznámější Bruegelova sbírka je nyní dostupná zdarma online na www.khm.at. Přímo do Bruegelova sálu (Sál X), kde jsou ve Vídni díla vlámského umělce vystavena, se mohou návštěvníci přenést ve virtuálním prostředí, a to díky spolupráci muzea a turistické centrály Visit Flanders. Při prohlídce sálu lze přecházet po celé místnosti, každý z obrazů lze přibližovat a nechybí ani odkaz na doplňující informace v angličtině i němčině.

Kdo chce světoznámá díla prozkoumat podrobněji, může navíc využít specializovaný web www.insidebruegel.net. Ten sice nenabízí pohled do výstavního sálu, každý z mistrovských obrazů zde však lze přiblížit až do nejmenšího detailu, a to nejen v tradiční formě, ale současně i jako rentgenový snímek či technikou infračervené reflektologie, která umožňuje zkoumání různých vrstev obrazů. Speciální web vznikl jako připomínka Bruegelovy rozsáhlé vídeňské výstavy z roku 2018.

Foto: Bruegelův sál (Sál X) v KHM © KHM-Museumsverband

 

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Vídeňský Bruegel online a zdarma”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *