Rubriky

6 pravidel pro efektivní večerní rutinu

Vybudování návyku s ohledem na to, jak se připravujete na spánek, na vás může mít velký vliv nejen uvnitř, ale i navenek.

Denně řešíme mnoho různých záležitostí, po kterých se můžeme cítit vyčerpaně. Naše pleť je však ta, na které se to všechno dříve či později odrazí. Nechte si večer prostor na to zpomalit a soustředit se na to, co teď potřebujete, abyste nabrala sil. Bylo prokázáno mnohými studiemi, že stres z rušného pracovního dne a aktivního osobního života může způsobit poruchy ve spánkovém režimu. Proto je dobré dát úlevu své mysli i tělu a dopřát jim péči, kterou vyžadují. Počínaje tlumenějším světlem a lehčím jídlem na konci dne.

Naše pokožka má totiž tu úžasnou vlastnost, že se v noci přirozeně obnovuje, proto doporučujeme do večerní rutiny zařadit vhodné produkty. Přinášíme vám několik tipů, které vám mohou pomoct ve vytváření vaší osobní rutiny před spaním.

  • Plánujte s předstihem

Často spěcháme rychle do postele, a proto hned jak na pleť naneseme oblíbený krém, sérum a další přípravky, jdeme se rychle pokusit usnout. Jenomže to je častá chyba, které bychom se měli snažit vyhnout. Je důležité vzít v úvahu čas potřebný k tomu, aby pokožka dokázala dobře vstřebat živiny, které jí dodáte pomocí kosmetických produktů. Jak to ale udělat, když nechceme čekat půl hodiny mezi každým krokem? Snažte se, aby vaše večerní rutina sestávala z co nejjednodušších kroků za použití pár produktů.

  • Pokud vaše pokožka působí, že je bez života, nebojte se sáhnout po peelingu.

Scrub Astrid Vitamin C je jemný exfoliační peelingový gel z řady Vitamin C pro zářivou pleť. Díky jedinečnému složení scrubu z řady energizující protivráskové péče posílíte na své pleti produkci kolagenu. Vaší pleti také velmi jednoduše dopřejete vitamin C, známý antioxidant, který pomůže pleti navrátit její jas. V kombinaci s vitaminem B3 dosáhnete obnovovaného povrchu pleti, který dobře udrží zdravou hladinu hydratace.

Cena: 99, 90 Kč/ 150 ml

  • Naopak, jestli je kůže podrážděná, věnujte jí hydrataci a hloubkovou ochranu.

Takovou péči do hloubky vám zajistí koncentrované sérum Multi-collagen značky bioten, které obsahuje 97 % přírodních složek. S pomocí aktivního protivráskového peptidu Collagen restoret dokážete jednoduše obnovit kolagen ve škáře. Celý účinek je podpořen také mandlovým olejem. Obnovte hydratační rezervu a ochranný film s příjemnou vůní na povrchu svého obličeje.

Cena: 229,90 Kč/ 30 ml

  • Sklenice vody pro celkové zlepšení zdraví i nálady

Pít dostatek vody je důležité samozřejmě po celý den. Ovšem i večer je dobré nezapomínat na to, aby tělo mělo dostatek tekutin. Nicméně, snažte se vyhnout tomu, abyste vypili naráz 2 sklenice vody těsně předtím, než půjdete spát. Zabráníte tak tomu, abyste se budili během noci.

  • Vlhkost vzduchu a teplota v místnosti

Snažte se před spaním zkontrolovat, zda a jak máte nastavené topení a jaká je ve vašem pokoji vlhkost vzduchu. Může se velmi snadno stát, že pokud dýcháme suchý vzduch a je v místnosti přetopeno, na pleti to bude hned vidět. Především hrozí popraskané rty. Doporučujeme na noc využívat váš oblíbený balzám na rty s vůní, která je vám příjemná.

  • Naslouchejte své pokožce

Ať už do se do své rutiny rozhodnete zařadit cokoliv, pamatujte především na to, že jde o vaši pokožku. Starejte se proto o ni s láskou a péčí. Vnímejte, kdy se cítí těžce, kdy je podrážděná a co jí naopak pomáhá.

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “6 pravidel pro efektivní večerní rutinu”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *