Rubriky

Do Německa s rodinou: Ideálním místem je Legoland, navíc chystá český den!

Lámete si hlavu, kam s dětmi o svátku 28. září? Co takhle vzít vaše ratolesti do německého Legolandu, kde se koná Český den, tudíž v češtině vás provedou Minilandem, vláčkem Express, továrnou atd. Celá rodina se může pobavit na adrenalinových atrakcích, anebo obdivovat stavby z lega.

1. Miniland

Legoland leží v bavorském Günzburgu a je rozdělen do osmi tematických částí. Hned u vchodu vás uvítá miniaturní svět Miniland, svět zmenšený v měřítku 1:20. Z lega postavené nejvyšší stavby světa, hlavní město Německa Berlín, přístav v Hamburku nebo švýcarský Luzern si jistě zaslouží vaši pozornost zejména díky tomu, že tady panuje čilý ruch. Stačí zmáčknout knoflík a v Benátkách se rozjede legolodička, na ranveji odstartuje legoairbus. Největší legostavbou Minilandu je ale mnichovská Allianz Aréna, na níž padl skoro milion kostek. Je tak hlavní dominantou zdejšího světa miniatur.

2. Safari

Nejmenší děti jistě rády nasednou do vozíčku a projedou si safari. Z lega postavení lvi, kamzíci, nebo sloni vypadají opravdu věrohodně a někdy jsou i zákeřní a z chobotu jim v pravou chvíli stříká voda.

3. Létající loď

Výborná je také část Země dobrodružství, kde si na trase Indiany Jonese můžete vystřihnout plavbu na lodi deštným pralesem i jeskyněmi, s pády popředu i pozadu, pavouky i masožravými rostlinami a hlavně s dvanáctimetrovou vodní skluzavkou, kterou letíte na lodi dolů. Kdo se bojí, že se zmáčí, může vyfasovat pláštěnku, ale bez ní je to mnohem větší legrace.

4. Vodní bitva

V parném horku jistě přijde vhod vodní bitva na kolotoči. Jen se musíte na soupeře správně natočit volantem, abyste ho mohli postříkat. Určitě zavítejte i do City policejní stanice, kde v zrcadlovém bludišti musíte policistům pomoci najít zločince. A pozor, cestu si budete muset najít i v prostoru s laserovými paprsky. Nebo vyzkoušejte Tempel X-pedition, kde nasednete po dvou do vozíčků, vyfasujete laserovou pistoli a musíte střílet do svítících terčů na figurkách z lega. Za každou správnou střelu se vám načítají body, takže na konci lehce zjistíte, kdo je z vaší dvojice vítěz.

5. Ninjago

Oblíbené je i létající Ninjago, kdy se sevřeni v letce s dalšími odvážlivci vydáváte do vzduchu v sedačce opatřené křídly, která šikovnějším umožňují obracet se hlavou nahoru a dolů. Pokud se vám to nepodaří, hlavou dolů se ocitnete v Hero Factory, kde pevně připevněni pásy v otočném křesílku absolvujete let raketoplánem, který se vymkl kontrole.

6. 4D Kino

Kdyby se vám náhodou atrakce omrzely, zajděte si na 4D kino, které vás vtáhne do děje příběhů z lega. Jen si nezapomeňte pláštěnku, v kině totiž prší a fouká vítr. Záleží, co se děje na plátně. Park si můžete prohlédnout i z výšky, nasednete-li do šlapacích autíček, kde dráha padá a zase se zdvihá. Rovněž se dá vyjet nahoru v talíři na vyhlídkovou věž, která se pomalu otáčí, takže nahlédnete do všech míst. Uvidíte třeba, jak si malé děti užívají pirátský vodní svět a líté bitvy. K odpočinku slouží bájná Atlantida v podobě procházky podvodním tunelem, v němž plují živí žraloci, rejnoci, murény a další exotické rybky. Můžete vstoupit do kupole, kde máte vodní svět všude kolem, pozorovat batyskaf a legomodely tvořené statisíci a statisíci kostek. Plocha parku o rozloze zhruba pětadvaceti fotbalových hřišť vám dá trochu zabrat, ale zábava za to stojí.

Rady na cestu:

*Do zábavního parku můžete vyrazit na vlastní pěst. Günzburg leží 100 km od Mnichova. Cesta z Prahy, která vede přes Plzeň, Rozvadov, Norimberk, směrem na Ulm, před nímž odbočíte přímo do Günzburgu, je dlouhá 470 km a trvá 5 hodin.

*Vstupné stojí pro děti od 3 do 11 let 43,50 eur, pro dospělé a děti od 12 let 47,50 eur. Vyplatí se on-line rezervace, kdy zaplatíte skoro o 10 eur méně, anebo rodinná vstupenka pro 5 osob za 220 eur, kde mohou být všichni dospělí.

*Více na www.legoland.de.

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Do Německa s rodinou: Ideálním místem je Legoland, navíc chystá český den!”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *