Rubriky

Herec Jan Kuželka místo hraní a cestování maká na zahradě: Ze všeho sešlo…

Koronavirovou divadelní přestávku herec Jan Kuželka (73) pojal po svém. Z pražského bytu se odstěhoval na chalupu a karanténu tráví prací na zahradě a odzimováním chalupy.

Využívá tak jarní počasí a utužuje zdraví na čerstvém vzduchu. Řeže dříví, prořezává stromky, manželka hrabe listí a sází jarní kytičky.

 

„Zahradničení se nebráním, ale zahradu mám nejraději, když dozrají hrušky a jablka. Nechávám je vypálit a pak mám medicíny na litry. Něco vždycky rozdám, něco vypiju, něco uložím na horší časy. Ale žádnou jsem ještě nezakopal, jak se to dělává. Mám strach, že bych ten poklad pak nenašel,“ smál se věčně dobře naložený herec, mimo jiné oděný i do slušivé roušky, kterou mu ušila “doktorka ze záchranky“ Eva Štěpánová.

Jako spousta jiných herců a zpěváků ani Jan Kuželka nemá v tuto chvíli do čeho „píchnout“. „Ze všeho sešlo. Měl jsem třeba točit film v Kutné Hoře nebo od dubna do června jsme vždycky o víkendu měli hrát v Brně krásné muzikály Kleopatra, Tři mušketýry či dojemnou Angeliku. Když v Angelice umírá mladý Nicolas, stojíme vždycky v portále a sázíme se, kolik lidí v hledišti bude plakat,“ prozradil Jan Kuželka s tím, že mu nyní nezbývá nic jiného, než aby si oživoval texty. „Což texty, to není problém, ale musím trénovat písničky, abych já nezpěvák to nekazil zpěvákům.“

 

Na Jana Kuželku nezapomínají ani zahraniční producenti. „Psala mi na chalupu moje zahraniční agentka, abych poslal aktuální fotky, prý se něco chystá. Ale i cizí produkce se zastavili,“ uvedl nejobsazovanější český herec v zahraničních filmech, kde hrál po boku hereckých světových hvězd a je schopen svoji roli odehrát v několika světových jazycích. Problémy má akorát s francouzštinou. „Hrál jsem v Bídnících s Gérardem Depardieu a Johnem Malkovichem. To jsem francouzštinu opravdu dřel. Dokonce jsem jezdil za Malkovichem na hotel a zkoušeli jsme. Text jsem si také vložil do šuplíku stolu, za kterým jsem hrál. Problém byl, že pak přesvítili scénu a já do té zásuvky na text neviděl. Ale dobře to dopadlo,“ vzpomínal Jan Kuželka.

 

Některé role herec získává i díky své netypické, blahobytné figuře. „Já byl naposledy hubený snad v pěti letech. To jsou moje poslední rachitické fotky. Pak jsem hodně zhubnul před pár lety, kdy jsem kvůli zánětu měl špatně průchodné tlusté střevo a musel jsem na operaci. Teď jsem naštěstí opět zdráv a zase mi chutná,“ pochvaloval si Jan Kuželka.

Nyní musí Jan Kuželka zase na pár dní do pražského bytu. Na chalupě totiž nemá počítač a v Praze musí vyřešit spoustu emailů. Třeba ho tam čeká nabídka na nějakou hezkou práci, do které se po ukončení karantény s chutí pustí.

 

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Herec Jan Kuželka místo hraní a cestování maká na zahradě: Ze všeho sešlo…”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *