Rubriky

Jedinečný tip: Prohlédněte si plzeňské podzemí za svitu baterek!

Plzensky Prazdroj 2014 Libor Svacek, Kaplicka 447, 381 01 Cesky Krumlov, CZ. E- mail: box@fotosvacek.cz

Plzeň právem patří k nejoblíbenějším turistickým cílům v České republice, návštěvníky tady každoročně čekají atraktivní novinky a lákadla. Co takhle prohlédnout si tajemný labyrint chodeb v historickém podzemí západočeské metropole, včetně nově zpřístupněné části, netradičně za svitu baterek? Na speciální prohlídky Plzeňského historického podzemí se můžete vydat od 22. do 31. července a od 26. srpna až do 1. září, vždy v 17 hodin. Tenhle prázdninový tip se určitě bude líbit všem členům rodiny a oceníte jej, nejen když budou venku panovat tropická vedra nebo naopak lijáky.

Prohlídkový okruh chodeb, sklepů a studní nabízí nevšední procházku historickým jádrem města Plzeň. Podzemní prostory už od 14. století sloužily ke skladování potravin, výrobě piva nebo jako obranný systém během dob nepokojů. Mnohde mají dvě patra a v součtu dosahují délky 13 kilometrů. Během prohlídky zjistíte, jak podzemí vznikalo, jak rozmanitě bylo využíváno, dozvíte se mnoho zajímavého o životě středověkých obyvatel a také odhalíte tajemství autentických nálezů a zákoutí, které podzemí skrývá. Plzeňské historické podzemí je přístupné z Pivovarského muzea, které rovněž stojí za návštěvu.

Více informací a prodej vstupenek na speciální prohlídky – https://www.prazdrojvisit.cz/kalendar-akci/plzenske-historicke-podzemi-za-svitu-baterek/

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Jedinečný tip: Prohlédněte si plzeňské podzemí za svitu baterek!”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *