Rubriky

Opravdová divočina v Čechách

Průzkumy ukazují, že 75% českých rodin bude letos trávit dovolenou v Česku. Kvůli koronavirové pandemii letos Češi mění své dovolenkové zvyky. Mořská letoviska nahrazují tuzemskými horskými hotely a penziony, o které v květnu vzrostl zájem více než o 200%.

Hotely a penziony se rychle plní, a některé z nich hlásí plnou obsazenost na celou sezónu již od začátku května. Odbornící na cestovní ruch v tuzemsku předpokládají rekordní zájmy o dovolenou v českých destinacích, zejména
Údolí volavek je obklopeno lesy a rybníky, je zde nádherný klid a ticho. Na své si přijdou houbaři, milovníci dlouhých procházek a ti, kdo se rádi koupají v přírodě. Přímo v kempu můžete spát v několika typech staveb. Nabízejí se nádherné srubové chaty, pohádkový slaměno-hliněný domek nebo si můžete vyzkoušet indiánské týpí. Součástí centra je pro návštěvníky i tradiční sauna a možnost opékání buřtů nebo grilování.

Celé okolí je rovněž ideální na cyklovýlety – v okolí je několik cyklostezek různé náročnosti. Nabízí se i krásné výlety do Mariánských Lázní, Konstantinových lázní, Minozoo ve Dvoře Krasíkově a nebo do vyhlášené pizzerie v Dolních Polžicích. Dále se v okolí můžete podívat na Bečov nad Teplou,  Klášter Teplá a zříceninu hradu Gutštejn. Na výlet do přírody se pak můžete vydat do Úterského přírodního parku nebo do Slavkovského lesa. Skvělé koupání si užijete v lomu Hradišťský v pro rodiny. Nejvíce žádané jsou horské destinace a pak destinace s možností koupání, procházek v lese a volnoaktivit pro rodiny.

Tipem našeho magazínu je jedinečné přírodní centrum Údolí volavek, který se nachází nedaleko Konstantinových lázní.  Jedná se o nádherné přírodní útočiště pro jednotlivce i rodiny, daleko od civilizace, kde na vás čeká opravdová divočina.
rch, asi 8 km vzdáleného.

Pokud jste si ještě nezarezervovali dovolenou a plánujete ji ať již sami, s partnerem nebo s celou rodinou, tak Údolí volavek je jistou volbou, kde si milovníci přírody a noční oblohy plné hvězd určitě přijdou na své. A až večer uslyšíte strašidelný řev, nebojte se, to jen místní rys přišel zkontrolovat, zda je vše v pořádku.

Více informací o Údolí volavek a okolí naleznete zde:www.udolivolavek.cz

Komentáře

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Opravdová divočina v Čechách”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *