Rubriky

Podzimní prázdniny se blíží: Zde jsou tipy, kam vyrazit na dovolenou!

Podzimní prázdniny proběhnou u řady českých rodin ve znamení zahraničních dovolených. Nejčastěji lidé míří do Egypta, do Maďarska a za krásami tuzemska. Písčité pláže a tropické teploty si ovšem můžete užít i v Německu v aqualandu Tropical Islands, kde se vaše děti mohou vyřádit na tobogánech i v pralese. Anebo jim splňte dětské sny a vezměte je do Disneylandu, Legolandu či do studia Harryho Pottera.

„U zájezdů s termíny v době podzimních prázdnin letos registrujeme 25procentní nárůst prodejů. Čtyřicet procent zájemců o tyto pobyty přitom tvoří rodiny s dětmi. Nejvíce se prodávají zájezdy na osm dní, lze tedy usuzovat, že rodiče čím dál častěji uvolňují děti ze školy i na dny před prázdninami či po nich, aby mohla celá rodina společně na dovolenou,“ uvádí Andrea Řezníčková, tisková mluvčí cestovní agentury Invia, která je na českém trhu jedničkou v oblasti prodeje dovolené přes internet.

Češi se na podzim chtějí ohřát, vede Egypt

Nejoblíbenější destinací pro letošní podzimní prázdniny je s 21procentním podílem Egypt, který i na konci října nabízí tropické teploty a moře ke koupání. Druhou příčku populárních destinací obsadilo se 14 procenty prodaných zájezdů Maďarsko, které je oblíbeným cílem díky svým termálním lázním. Následuje Česká republika s 10procentním podílem a dále Spojené arabské emiráty, Slovensko a Tunisko. Z dopravy volí 58 procent cestovatelů letadlo, ve stravě s 45procentním podílem vede all inclusive. V ubytování Češi preferují čtyřhvězdičkové hotely, a to ve 40 procentech případů.

Tropický ráj hned za hranicemi

Chcete si na podzim s dětmi užít teplo a vodní radovánky, ale obáváte se, že vaši potomci ještě několikahodinovou cestu letadlem nevydrží? Pak vězte, že si (téměř) pravý tropický ráj celá rodina užije už kousek od našich hranic, v Německu. Asi tři a půl hodiny cesty autem z Prahy leží obří aqualand Tropical Islands. Nabízí krásné pláže, svěže zelený prales, obří lagunu s vodopády, vířivkami i tobogány a také největší saunový svět v celé Evropě. Ubytovat se přitom můžete přímo v hale, v níž se Tropical Islands rozprostírá. Samozřejmostí je široká nabídka restaurací a pro děti i dětský klub.

Tip na dovolenou:

Hotel Tropical Islands***, 8 dní, snídaně, vlastní doprava, od 12 539 Kč, více zde (odkaz: https://hotel.invia.cz/nemecko/berlin/tropical-islands/tour-1357672/?id=192778844)

Sen každého dítěte: podívat se do Disneylandu

Které dítě by se nechtělo alespoň jednou v životě podívat do Disneylandu? A ruku na srdce – touží po tom i mnohý dospělý. Splňte svým potomkům (a možná i sobě) sen a vezměte je do Eurodisneylandu ve francouzském Marne-la-Vallée, zhruba 30 kilometrů od Paříže. A nepočítejte s tím, že tento výlet stihnete během jednoho dne, v obřím parku je toho k vidění opravdu hodně. Malé děti jistě nejvíce nadchne kouzelná Země Fantazie, kde uvidí ikonický zámek Šípkové Růženky, navštíví domek Sněhurky a sedmi trpaslíků a potkají oblíbené disneyovské postavičky. Starší potomci naopak určitě ocení Zemi Dobrodružství, kde na ně čeká například Aladin se svou kouzelnou lampou, pirátská loď nebo horská dráha Indiana Jonese.

Tip na dovolenou:

Hotel Relais Spa Chessy****, 5 dní, snídaně, letecky, od 17 404 Kč, více zde (odkaz: https://hotel.invia.cz/francie/pariz/relais-spa-val-deurope-chessy/tour-940724/?id=203169184)

Park slavných kostiček a studio slavného filmu

Vzpomínáte, jak jste si jako malí hráli s legem? Milují ho i vaše děti? Pak pro vás bude jasnou volbou výlet do Legolandu. Ty jsou v Evropě hned tři v čele s tím nejstarším v Dánsku. „My tentokrát doporučujeme podívat se do toho britského, který se nachází kousek od Londýna. Jeho návštěvu totiž můžete spojit právě i s výletem do hlavního města Velké Británie. Ačkoliv se to na první pohled nemusí jevit, Londýn je pro rodinnou dovolenou velmi lákavý. Tak například hned na okraji města najdete studio Harryho Pottera, kde se slavná sága z největší části natáčela,“ láká Andrea Řezníčková. V ateliérech společnosti Warner Bros si můžete prohlédnout rozsáhlou expozici včetně sálu hradu Bradavice, Brumbálovy pracovny, kuchyně rodiny Weasleyových nebo Příčné ulice. Samozřejmostí jsou také nejrůznější rekvizity a masky.

Tip na dovolenou:

Hotel Best Western Peckham***, 4 dny, snídaně, letecky, od 14 901 Kč, více zde (odkaz: https://hotel.invia.cz/velka-britanie/londyn/best-western-peckham/tour-1181884/?id=202096371)

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Podzimní prázdniny se blíží: Zde jsou tipy, kam vyrazit na dovolenou!”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *