Rubriky

Vycestujte za sluncem aneb Řecko je sázkou na jistotu

Dokážete si představit větší zklamání než zkaženou dovolenou díky počasí? Po celém roce čekání máte konečně odletět do vaší vysněné destinace. Vše máte připravené, věci sbalené, na práci už ani nepomyslíte a teď už se těšíte jen na sladké nicnedělání. Jaké je ale vaše nemilé překvapení, když zjistíte, že předpověď počasí je více než tragická. Ač lze počasí poměrně s jistotou předpovídat, při plánování měsíce dopředu jistotu mít nebudete. Vyplatí se proto vybírat místa, kde jsou letní deště spíše výjimkou a počasí je spolehlivé jako švýcarské hodinky. A nemusíte cestovat nikam daleko. Mezi taková místa patří totiž i řecké ostrovy.

Tisíce řeckých ostrovů

Každý z více než tři tisíc řeckých ostrovů nabízí rozmanitost a osobitost. Jsou rozeseté v moři od pobřeží Turecka až po západní pobřeží Řecka. Počasí se proto v jednotlivých oblastech mírně liší. Mají ale společné letní slunečné dny bez dešťových kapek. Vláhu dodávají ostrovům deště během zimního období. Díky nim je krajina rozmanitá a posetá bohatou zelení. Na některých ostrovech najdete zelené lesíky přímo v blízkosti pláže. Ty vám poskytnou příjemné zázemí a ochranu proti slunečním paprskům.

Ať už si vyberete ostrov plný zeleně nebo skalnatý slunečný ostrůvek, jedno je jisté: vaše dovolené v Řecku bude plná nádherného počasí!

 

Příjemná letní teplota

Toužíte po slunci bez jediného mráčku s 99,9procentní jistotou? Pak zamiřte na Zakynthos, který patří mezi nejslunečnější místa celé země. Teploty se tady v létě pohybují kolem příjemných třiceti stupňů. Od června do září je tady průměrná denní teplota 28 až 32 stupňů. Pokud toužíte po dovolené mimo hlavní sezónu, vydejte se sem klidně třeba v květnu nebo říjnu, kdy je tu příjemných 25 stupňů. Díky této trvale příjemné teplotě se z ostrova stává doslova ráj na zemi plný rozmanité vegetace a květin. A i v tom nejparnějším dni vás bude příjemně ovívat lehký vánek.

Přečtěte si více o ostrově vyhlášeném krásným počasím a výskytem želvy karety obrovské: Zakynthos!

Vydejte se za bohem slunce

Další z oblíbených destinací je bezesporu ostrov Rhodos. Nachází se v Egejském moři u jihovýchodního cípu Turecka. Božské místo, kde slunce svítí až 300 dní v roce, si prý pro sebe stvořil sám bůh slunce Helios. Typické středomořské podnebí, horké a suché léto a mírné deště v zimě, jsou pro letní odpočinek jako stvořené. Po celou dobu vás bude ochlazovat příjemný větřík.

Pro všechny řecké ostrovy je typická dlouhá letní sezóna právě díky klimatu, které nabízejí. Teplé a slunečné počasí, osvěžující díky větru a všudypřítomné zeleni, je letním ideálem.

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Vycestujte za sluncem aneb Řecko je sázkou na jistotu”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *