Rubriky

Žila, byla jedna kočka. Jmenovala se Zelda. Byla zvědavá, hvězda sociálních sítí…..

Jedinečná vyprávění pro milovníky koček či pro vaši oblíbenou domácí šelmu, která ještě tak úplně neví, jak žít jako správná kočka – kniha Matta Taghioffa Úžasná dobrodružství zvědavé Zeldy v opravdu dokonalém překladu Anny Formánkové z originálu The Adventures of a Curious Cat.

Kterak autor ke kočce Zeldě přišel

Příběh Zvědavé Zeldy vznikl díky spojenectví mezi Zeldou, nejmilovanější kočkou internetu, a jejím majitelem, Mattem Taghioffem. Matt Zeldu adoptoval v roce 2014 poté, co přes mříže kotce v útulku, kde byla Zelda umístěná, několik minut intenzivně soutěžili v tom, kdo vydrží zírat déle. Okouzlila ho svými podivnými návyky a neustále vystrašeným výrazem, který si přímo říkal o to, aby ho zdokumentoval a sdílel na internetu. Díky svému osobitému vykulenému výrazu a nevšedním básním si Zvědavá Zelda získala na sociálních sítích statisíce příznivců.

 

Matt Taghioff, Úžasná dobrodružství zvědavé Zeldy

„Zvědavost je mnohem víc než jen touha objevovat. Je to životní styl, je to výsada. Zvědavost znamená celé hodiny sledovat mouchu na zdi, skočit do šuplíku s ponožkami těsně předtím, než se zavře, nebo jít a znovu si přičichnout si ke stínítku lampy…“

Zvědavá Zelda: hvězda sociálních sítí, vztahová poradkyně, učitelka jógy, ale především kočka. Ve své moudré knize Zelda podrobně vypráví o všech svých kočičích eskapádách, poskytuje nedocenitelný náhled do náročného života kočičího povaleče a radí méně zkušeným domácím čičinám, jak si vycvičit své lidské zaměstnance. Zelda provádí své čtenáře všemi slastmi a strastmi kočičího žití, jako je třeba soužití s lidmi, randění, cestování, vaření, škrábání nábytku a lovení much.

Zelda píše básně:

Růže jsou rudé,

fialky modré,

vydávila jsem chlupy

jen kvůli tobě.

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Žila, byla jedna kočka. Jmenovala se Zelda. Byla zvědavá, hvězda sociálních sítí…..”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *