Rubriky

Znovuotevření Muzea města Prahy

Muzeum města Prahy se v úterý 11. května 2021 znovu otevře návštěvníkům. Hlavní budova Muzea města Prahy je uzavřena z důvodu probíhající rekonstrukce, a to do roku 2023. Ostatní objekty budou otevřeny v aktualizovaných otevíracích dobách.
Podskalská celnice na Výtoni bude návštěvníkům přístupná o víkendech, Zámecký areál Ctěnice od čtvrtka do neděle, Dům U Zlatého Prstenu denně kromě pondělí (zde se mění pouze čas otevírací doby, který je o dvě hodiny zkrácený), skupinové prohlídky Müllerovy a Rothmayerovy vily zatím vzhledem k vládním opatřením možné nejsou, ale Studijní a dokumentační centrum Norbertov se návštěvníkům otevře, a to ve dnech: úterý, čtvrtek, sobota a neděle.

Ze strany muzea budou zajištěny veškeré povinné hygienické podmínky. Návštěvníci budou moci vstupovat do objektů pouze s respirátory a budou muset dodržovat nařízené rozestupy. Počet návštěvníků v jednu chvíli v daném prostoru se bude vždy řídit aktuálním nařízením vlády. V době znovuotevření to bude pro Dům U Zlatého prstenu 25 návštěvníků jednotlivě, pro Zámecký areál Ctěnice také 25 návštěvníků. V případě Podskalské celnice na Výtoni to budou 4 návštěvníci a ve Studijním a dokumentačním centru Norbertov 5 návštěvníků.
Muzeum města Prahy aktuálně nabízí ke zhlédnutí následující výstavy:
100 roků Říše loutek – Dům U Zlatého Prstenu
Kdyby stěny mohly mluvit – Studijní a dokumentační centrum Norbertov
ADOLF LOOS SVĚTOOBČAN – tato výstava je umístěna v Národním technickém muzeu
a je znovuotevřena již od 5. 5. 20

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Znovuotevření Muzea města Prahy”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *