Rubriky

Atypickou realizaci kontejnerových domů Blokki mini najdete na Šumavě

Sestava dvou kontejnerových staveb Blokki je určena pro víkendové útěky z města. Za modřínovou fasádou se skrývají chytře vyřešené prostory, které spojuje rozlehlá otevřená terasa. Prvním z nich je chata Blokki mini s velkými okny, kde se od rozpálených kamen hezky pozoruje drsná šumavská příroda. Druhá stavba, vyrobená z jedné poloviny lodního kontejneru, v sobě skrývá praktický skladovací prostor pro kola, lyže, ale i zahradní náčiní.

Obytná, devět metrů dlouhá chata z typové nabídky Blokki disponuje obývacím pokojem s kuchyňským koutem a koupelnou, zařízení je skromné ale velmi účelné.  Stěny a strop obložené smrkovou spárovkou se do přírody skvěle hodí, dřevo po čase příjemně voní. Dřevem obložené stěny jsou i v koupelně, jen ve sprchovém koutu je chrání vrstva speciálního vinylu.

Majitelé si pro svou pětičlennou rodinu nechali od architekta navrhnout patrovou postel na míru. Přistýlka pro nejmenšího člena rodiny ve formě zásuvky je důmyslným řešením. Chata je napojena na elektřinu a vodu ze studny. Elektrické podlahové topení od Heat Home doplňují kamna na dřevo – oblíbené a energeticky šetrné řešení. V typové Blokki mini se počítá i se střešními fotovoltaickými panely, tato realizace se bez nich ale obešla. Odpadní voda je vedena do zakopané jímky. Pro pozemky, kde takové řešení možné není, je typová varianta Blokki mini vybavena vnitřní nádrží o objemu 200 litrů.

Sousední modul, který na délku měří 6 metrů,  navrhli v Blokki pro daného zákazníka na míru. Uvnitř je jediná místnost, skladovací prostor, do kterého se vstupuje přes elektricky ovládaná sekční vrata. Praktickým doplňkem je venkovní vodovodní kohout.

Obě kontejnerové stavby stojí na betonových pilířích, příprava takového založení je velmi rychlá a finančně nenáročná. Výhodou kontejnerových staveb je jejich snadná transportovatelnost. V tomto případě toho investor možná v budoucnu využije, na pozemku totiž plánuje výstavu většího rekreačního objektu.

 

O BLOKKI

Blokki je značka modulárních staveb s nosnou konstrukcí z vyřazených lodních kontejnerů,

které vyrábí česká firma H3 ateliér již 4. rokem. Blokki mají za sebou více jak pět desítek realizací, od malých domků z jednoho kontejneru, tzv. 1blokki home, až po větší objekty, například z pěti kontejnerů. Zákazníci si Blokki pořizují pro rekreaci i na trvalé bydlení.

KONTAKTY

Blokki / H3 Ateliér s.r.o.

Strojírenská 1304, 580 01 Havlíčkův Brod
kancelář: Strojírenská 81, 580 01 Havlíčkův Brod

www.blokki.cz

www.instagram.com/blokki_home

www.facebook.com/blokkihome

www.h3.cz

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Atypickou realizaci kontejnerových domů Blokki mini najdete na Šumavě”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *