Rubriky

Chystá se největší rakouský mezinárodní festival designu. Design Week startuje v září

Největší rakouský mezinárodní festival designu se zabývá zásadními a aktuálními tématy tvorby. Designéři z Vídně, Rakouska a celé Evropy experimentují, prezentují a diskutují. VIENNA DESIGN WEEK propojuje a aktivuje celé město a jeho tvůrčí potenciály.

Od 27. září do 6. října se Vídeň promění v město plné designu – tento rok již po třinácté. Festival chápe design jako elementární součást našeho všedního dne, daleko za jeho estetickým přínosem. Vnímá ho jako rozmanitý, hluboko sahající účinný nástroj společnosti. Během deseti podzimních dní bude moci každý zažít design v jeho nejrůznějších formách: výstavy, prezentace produktů, workshopy, participativní projekty, rozhovory a prohlídky po celém městě. Navíc vídeňský městský obvod Alsergrund, na který se festival letos zaměří, poskytne návštěvníkům nové, překvapující a průkopnické pohledy.

VIENNA DESIGN WEEK – festival pro všechny

Během festivalu budou k vidění například tuzemské a mezinárodní projekty, přístupy, procesy vzniku a produkce či experimentální pojetí v architektuře, grafice, produktovém, nábytkovém, průmyslovém a sociálním designu. Přitom se VIENNA DESIGN WEEK nezaměřuje pouze na odborné publikum, diskurzu se otevírá ve všech směrech – jak místnímu publiku, tak návštěvníkům Vídně. Cílem je oslovit co nejširší veřejnost a přiblížit jí inovace, koncepce a procesy designu, které stojí za produkty a systémy, kterými jsme obklopeni.

Design na vlastní kůži

V rámci VIENNA DESIGN WEEK budou vytvořeny ale i nové produkty. Festival se vyznačuje rozmanitým programem a zároveň svým inovativním charakterem. Pozornost je nutno věnovat spojení designu a ekonomiky a podpoře experimentálních přístupů prostřednictvím propojení nejrůznějších disciplín. Tak se festival etabloval jako stále rostoucí síť domácích a mezinárodních kreativců a společností, který propojuje a posiluje kulturu, ekonomiku a média. Jako obsahově orientovaný designový festival zůstává i 13. ročník VIENNA DESIGN WEEK událostí, která poukazuje a umožnuje na vlastní kůži si prožít širokou škálu témat, výzev, pracovních postupů a přístupů v řešení problémů v oblasti designu.

URBAN FOOD & DESIGN

V roce 2019 spolupracuje VIENNA DESIGN WEEK opět s vídeňskou Hospodářskou agenturou a již podruhé se podílí na společném projektu Urban Food & Design. V tomto roce hledá Hospodářská agentura v rámci výzvy kreativce z města, kteří přispějí k řešení na téma konzum. Úkolem výzvy je zjistit, jaká řešení by tyto otázky mohly mít a přijít s návrhy, jak by se řešení mohla aplikovat.

VIENNA DESIGN WEEK

Kdy: 27. září – 6. října 2019

Centrum festivalu: Althan Quartier

Více informací: www.viennadesignweek.at

Foto: © Vienna Design Week

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Chystá se největší rakouský mezinárodní festival designu. Design Week startuje v září”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *