Rubriky

Jaké je vhodné místo pro rodinnou dovolenou?

Blízká a bezpečná destinace

Nejdůležitějším bodem při výběru rodinné dovolené je správný výběr místa.

Zabavit a udržet malé děti v dobré náladě na cestě na dovolenou totiž není vůbec jednoduché, proto vybírejte zemi a destinaci s co možná nejkratší dojezdovou vzdáleností.

Při cestě letadlem berte v úvahu čas, který budete potřebovat pro cestu na letiště, odbavení, samotný let i cestu z letiště.

Nejvhodnější země pro rodinnou dovolenou z hlediska vzdálenosti, času stráveného na cestě, bezpečnosti i příznivého počasí v letním období jsou severní Itálie a Chorvatsko (pro dovolenou autem či autobusem) nebo Bulharsko, řecké ostrovy a Španělsko (pro leteckou dovolenou).

Písečná pláž s pozvolným vstupem do moře

Pro letní rodinnou dovolenou je také velmi důležité vybrat takové místo, které disponuje pláží s pozvolným vstupem do moře, aby měly vaše ratolesti zajištěné bezpečné a pohodové koupání. Na plážích s mělkým břehem bývá navíc voda příjemně vyhřátá. Vyberte vhodnou pláž, která je písečná – děti si budou moci stavět hrady z písku a nebudou potřebovat boty do vody.

Zároveň si dejte pozor, aby pláž poskytovala dostatečný plážový servis (nesmí chybět lehátka a slunečníky, sprchy, toalety, převlékací kabinky, plavčík, možnost občerstvení a nabídka vodních sportů nebo atrakcí pro děti).

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Jaké je vhodné místo pro rodinnou dovolenou?”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *