Rubriky

Kam se jezdí studovat nejčastěji?

Země číslo jedna

Z anglicky hovořících zemí studovalo nejvíce studentů ve Velké Británii (45% studentů). Velkou Británii si studenti volí hlavně z důvodů dobré dopravní dostupnosti (levné letenky nebo jízdenky a poměrně krátká vzdálenost), a také pro její čistou angličtinu a „učebnicové“ nefalšované anglické prostředí.

Druhým nejoblíbenějším studijním místem byla Malta (18% studentů). Maltu si vybírají především studenti, kteří chtějí jazykový kurz spojit s letní zábavou a dovolenou u moře.

16% studentů studovalo loni angličtinu v Austrálii. Průměrná délka kurzu v Autrálii je 6 – 12 měsíců. Výhodou studia v Austrálii je, že studenti zde mohou zažádat o studentské vízum s pracovní praxí. V průběhu studia tak mohou legálně pracovat, a to maximálně 20 hodin týdně během školního roku a na plný úvazek v době letních prázdnin.

Na čtvrtém místě v oblíbenosti zahraničních studijních pobytů bylo s 10% Irsko.

Zrušení víz, výhodný kurz a nízké ceny letenek přilákaly do Kanady 4% studentů. Studentské vízum s pracovním povolením zde mohou studenti dostat až do věku 35 let.

3% studentů si loni pro své jazykové studium vybralo USA. Nejčastější americkou destinací bylo díky nekonečnému létu a nádherným plážím Miami. Pokud budou zrušeny víza i do Spojených států, počet studentů zde jistě poroste.

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Kam se jezdí studovat nejčastěji?”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *