Rubriky

Kvalitní postel = základ života

Průměrný člověk prospí až třetinu svého života. Zdravý spánek je totiž pro obnovu lidského organismu naprosto klíčový. Aby si tělo mohlo přes noc odpočinout a člověk ráno nevstával jako „zpráskaný pes“, je dobré investovat do kvalitní postele z masivu. Ta by vždy v první řadě měla být místem, kde načerpáme síly a budeme se cítit opravdu dobře. Při jejím pořizování se tak rozhodně nevyplatí šetřit ani na matraci a roštu. Jedině tak svému tělu dopřejeme odpočinek, jaký si zaslouží.

Už za dob našich předků patřily postele z masivu k nejpoužívanějším konstrukcím, které jsou z přírodních materiálů a velmi dlouho vydrží. O jejich trvanlivosti se můžeme přesvědčit třeba při návštěvě zámku, kde jsou jako dominanta ložnic starých několik stovek let vidět postele ze dřeva, které měli v oblibě jak panovníci a šlechta, tak i obyčejní lidé. V osmdesátých letech u nás sice na čas převládaly čalouněné postele, které byly dostupné a moderní, ale brzy se ukázalo, že v sobě skrývají hrozbu v podobě hygienické udržitelnosti. Později tuto módní vlnu postupně nahradil málo odolný lamin a odolnější masiv. Nyní se opět vezeme na vlně trendů přírodních, udržitelných a zdravých materiálů. V současnosti tak vede masivní tvrdé dřevo a postele od ověřených dodavatelů jako je slovenská značka Javorina.

Bez dobře vybrané postele to nejde

Kvalita postele bývá často definována právě materiálem, ze kterého je postel vyrobena. Ideální volbou jsou postele z masivního dřeva, které jsou pevné a kvalitní a nezačnou po čase vrzat a hýbat se. „Z různých materiálů je nejvhodnější masivní dřevo, a to především díky jeho vysoké kvalitě, pevnosti, vůni a dlouhé životnosti. Postele z masivu jsou tak velmi oblíbené, a co se týče kvality spánku, patří mezi absolutní špičku. Další výhodou je příjemná vůně dřeva nebo reprezentativní vzhled postele, která je ozdobou celé ložnice,“ popisuje Slavomír Alžbetkin, ředitel značky Javorina.

Důležitým atributem pro kvalitní spánek jsou pak také rozměry postele. Nesprávným výběrem postele si totiž můžeme způsobit zdravotní problémy. U délky postele platí jednoduché pravidlo, že k vlastní výšce je třeba přičíst 25 cm, čímž získáme dostatečný prostor pro klidný a pohodlný spánek. Šířky postelí bývají standardizované. Při jednolůžkových je to 80, 90 nebo 100 cm, zatímco při dvoulůžkových bývá šířka od 140, 160, 180 nebo ideálních 200 cm. Samozřejmě, čím větší je plocha postele, tím je i postel prostornější a pohodlnější. Ideální výška postele i s matrací je 45 až 55 centimetrů. Starší lidé by ji měli mít o něco vyšší, aby se jim lépe vstávalo.

Nezapomínejte ani na rošt a matraci

Kvalitní postel z masivu už sama o sobě zaručuju nadstandardní komfort. K tomu aby se vám opravdu dobře spalo, je pak zapotřebí také vysoce kvalitní matrace. Přesně takové se nacházejí v portfoliu značky Javorina. K dostání jsou taštičkové matrace v tvrdém a středně tvrdém provedení s jádrem, které dokonale kopíruje tvar lidského těla. Požadovaný komfort a kýžený ortopedický efekt zaručují malé pružinky sdružované v 7 anatomických zónách tvrdosti. Zvenku jsou matrace příjemné na dotek díky potahu ze stříbrného vlákna. Neméně důležitou součást pak představuje složka Medicott zabraňují tvorbě a usazování roztočů i plísní a 3D mřížka, která zvyšuje prodyšnost a odvětrávání matrace. Díky těmto vychytávkám jsou matrace vhodné i pro lidi s citlivou pokožkou. „Matrace Javorina se vyrábí na Slovensku přesně podle našich pravidel a splňují nejvyšší požadavky na kvalitu. Stejně jako na sebe jsme totiž přísní i na své dodavatele. Jedině tak totiž můžeme zákazníkům nabízet produkty té nejvyšší kvality,“ popisuje Slavomír Alžbetkin, výkonný ředitel výrobního družstva Javorina.

Neméně důležitou součástí postelí jsou rošty. Na pohodlný a ničím nerušený spánek má vliv nejen jejich tvar ale i materiál, ze kterého jsou vyrobeny. Odborníci se shodují na tom, že pod pružinové a taštičkové matrace jsou nejvhodnější masivní rošty z tvrdého dřeva. Značka Javorina z tohoto důvodu vybavuje své postele výhradně rošty z dubového a bukového masivu. Všechny postele v jejím sortimentu jsou tak v současnosti celomasivní a pyšní se vysokou mírou odolnosti, kterou nábytku dokáže poskytnout jedině kvalitně zpracované dřevo.

Tipy na závěr

Postel AIRA – novinka 2020!

Letošní novinku značky Javorina v podobě postele AIRA si zamilujete hned na první pohled. Kombinace celomasivního rámu z dubového dřeva a stylového moderního čalounění je totiž tak okouzlující, že jí jen těžko dostanete z hlavy. Vedle atraktivního vzhledu postel AIRA navíc nabízí také extrémní pohodlí. Vznikla totiž přirozenou reakcí Javoriny na četné prosby zákazníků, kteří si přáli vyšší typ postele, jež umožní pohodlné vstávání i těm nejnáročnějším klientům.

Postel AIRA zakoupíte na www.javorina.eu běžně za 39 172 Kč, nyní s 10% slevou za 35 252 Kč.

Postel NEXT

Hledáte pohodlnou nadčasovou postel v jednoduchém, ale všeříkajícím designu, který se vám bude líbit dlouhá léta? Potom vsaďte na postel NEXT, která je ideální volbou pro všechny, kteří dokáží ocenit kvalitu, prvotřídní provedení a krásu dubového masivu. Nejen proto je právě postel NEXT posledních pár let vlajkovou lodí v sortimentu značky Javorina.

Postel NEXT zakoupíte na www.javorina.eu běžně za 42 700 Kč, nyní s 10% slevou za 38 444 Kč.

Postel TATRAN

Vzhled postele TATRAN je na první pohled silně inspirován fasádou horských chalup. Tato postel z masivního dubového dřeva v sobě totiž viditelně ukrývá přímý odkaz na kořeny oblíbené tatranské architektury. Právě díky tomuto nadčasovému designu si při usínání i probouzení budete vždy připadat jako byste právě byli na dovolené uprostřed hor.

Postel TATRAN zakoupíte na www.javorina.eu běžně za 45 752 Kč, nyní s 10% slevou za 41 188 Kč.

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Kvalitní postel = základ života”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *