Rubriky

Privátní lety nejsou jen módním výstřelkem

Privátních a skupinových letů se zdaleka nevyužívá jen jako rozmaru či výstřelku. Firmy zajišťující tyto služby hrají důležitou roli ve vysokém businessu, dopravě sportovců či managementu. Šetří čas i nervy všech zúčastněných a poskytuje potřebný komfort. A nejde jen o soukromé či business cesty. Například při vrcholu loňské jarní vlny korona krize firma charter advisory zajistila repatriační lety pro české a slovenské občany, kteří zůstali v zahraničí a dostala je domů.

Když se řekne “privátní lety”, většině lidí se vybaví movitý manažer cestující na dovolenou. I to je stále jedna část klientely leteckých brokerů, zdaleka však ne jediná. Privátní a skupinové lety umožní sportovcům dostat se na zápas včas a v klidu, velké firmě hromadný přesun na veletrh nebo například pomůže s ambulantním letem do vlasti v případě, že se v zahraničí stane neočekávaná událost.

“Mezi hlavní výhody privátních a skupinových letů patří hlavně úspora času. Odbavení trvá většinou do patnácti minut,navíc na většině letišť na separátních terminálech.  Klient tedy neprochází klasickým zdlouhavým procesem a zároveň se vyhne velkému počtu lidí, což je velká výhoda hlavně v aktuální “covid” situaci. Tento systém pomůže nejen manažerům spěchajícím na schůzku, ale třeba také hokejovému týmu, který má spoustu zavazadel a představa klasického odbavení je velmi zdlouhavá a často problematická. Menší letadla zároveň přistanou na menších letištích, často blíže k cílové destinaci,” vysvětluje Martin Feč, co-founder společnosti charter advisory, která privátní a skupinové lety zajišťuje.

Je třeba si také uvědomit, že při pronájmu privátního letu si klient nepronajímá konkrétní sedadla, ale celý prostor letadla a je tedy pouze na něm, jak prostor využije.

“Samozřejmě je to hodně o komfortu. Klientům poskytujeme servis a luxus, který by na běžných linkách dostat nemohli – klient ví, s kým letí. Někteří si přejí létat pouze s vybraným  pilotem, který jim sedí. Let zaručuje určitou anonymitu a je pouze na klientovi, koho si na palubu přizve. Mnoho z nich oceňuje třeba možnost cestovat pohodlně se svým psem, který se může narozdíl od linkového letu pohodlně pohybovat po palubě,” dodává Feč.

Nejde vždy jen o komfort a luxus. Když na jaře vrcholila první vlna koronavirové krize, mnoho českých a slovenských občanů mělo problém dostat se ze zahraničí zpět do vlasti. Proto letečtí brokeři v charter advisory napnuli své síly a povedlo se jim zorganizovat několik repatriačních letů mezi Bratislavou a Londýnem, Washingtonem nebo Bogotou. Tím pomohli v krizi dostat domů stovky českých a slovenských občanů.

charter advisory

Firma charter advisory zajišťuje privátní a skupinové lety pro široké spektrum klientů. V roce 2014 společnost založil Martin Feč se dvěma společníky jako malého brokera privátních letů. V dnešní době jde o největší letecko-brokerský tým na československém trhu. Charter advisory letadla přímo nevlastní, nýbrž spolupracuje s mnoha ověřenými provozovateli s licencí pro obchodní leteckou dopravu, proto jsou její brokeři schopni najít vhodné letadlo přesně podle požadavků klienta. V nabídce má pouze letadla s nejvyššími standardy bezpečnosti.

 

Martin Feč

Managing Director a Co-founder

Vystudoval Mezinárodní obchod na Ekonomickej Univerzitě v Bratislavě, už při studiu se zajímal o letectví a leteckou dopravu. Hned po dokončení studia začal pracovat v leteckém průmyslu jako analytik a či se staral o VIP klienty. Jeho vášně pro letectví a logistiku, stejně jako silné analytické schopnosti ho už v sedmadvaceti letech dovedly ke vzniku firmy charter advisory, kterou založil se dvěma společníky. Za 7 let existence se firma stala klíčovým hráčem na trhu soukromé letecké přepravy a stále se rozrůstá.

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Privátní lety nejsou jen módním výstřelkem”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *