Rubriky

Tři místa která v Chorvatsku musíte vidět

Chorvatsko nabízí krásné oblázkové pláže, rybářské vesničky, rušná letoviska, zelené ostrovy, ale také úžasné památky. Vynikající dopravní dostupnost i rostoucí kvalita služeb činí z Chorvatska cestovatelský klenot. Objevte tři zajímavá místa této země.

Poreč

Jedno z nejzajímavějších měst na Istrii a v Chorvatsku je Poreč. Město bylo postaveno na poloostrově, najdete tu zbytky římských staveb, benátské paláce, středověké věže, románskou baziliku sv. Eufrazia ze 6. století s nádhernými mozaikami, ale i zachovalé středověké paláce v románském a gotickém stylu. Je zde nádherné moře a krásné pláže. Poreč je oblíbeným cílem našich turistů, a to nejenom díky své poloze a nevelké vzdálenosti od České republiky. Z Prahy je to cca 800 Km.

Trogir

Také historií opředené městé Trogir se svou svéráznou spletí křivolakých uliček, kostelů a paláců, měšťanských domů a prosluněných dvorků je od roku 1997 zapsáno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Navštivte zde třeba Dóm sv. Laurentia, který je považován za nejkrásnější renesanční památku Dalmácie. Z kostelní věže se vám otevře nádherná vyhlídka na město, moře i na přístavní pevnost Kamerlengo. Tuto pevnost si můžete rovněž prohlédnout, i ona je přístupná veřejnosti.

Zadar

Město Zadar bylo prakticky po celou dobu své neobyčejné historie významnou námořní základnou s postavením bohaté a mocné samostatné obce, a to až do počátku 15. století. Dokladem toho jsou i dochované stavby, z nichž některé pocházejí už z římských dob. Nejzajímavější z nich je nepochybně kostel sv. Donáta, který byl postaven v 9. století. Zadar je také městem muzeí ? navštivte třeba národní, archeologické, námořní, nebo muzeum a klenotnici v klášterním kostele sv. Františka.

 

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Tři místa která v Chorvatsku musíte vidět”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *