Rubriky

Zoopark Chomutov patří k nejmladším zoologickým zahradám v ČR

Podkrušnohorský zoopark Chomutov zvaný také Zoo Chomutov je zoologická zahrada nacházející se na okraji města Chomutov směrem na Jirkov. Je jednou z nejmladších zato nejkrásnějších českých zoo, avšak největší.

 

V unikátně členěném přírodním prostředí na ploše téměř 120 ha můžete sledovat tuleně, zubry, takiny, pižmoně, medvědy, rosomáky, charzy, vlky a jiné šelmy, ale i hady, ptáky nebo opice.

 

Naleznete zde více jak 1000 kusů zvířat ve 190 druzích.

Využít můžete projížďku vláčkem  Lokálkou Amálkou po areálu zooparku, nebo Safari Expresem do výběhu Eurosafari, vše s výkladem průvodce.

 

Nově nabízí také takzvané výlety do historie. Jedná se o projížďku vozem taženým koňmi do skanzenu Stará Ves, následuje prohlídka interiérů skanzenu s průvodcem.

Pro děti je zde Dětská zoo, hřiště a spousta dalších atrakcí. Ekocentrum se vzdělávacími programy a odbornou knihovnou. Děti se zde mohou svézt na ponících nebo na velbloudovi.

K vaší spokojenosti jistě přispějí stánky s rychlým občerstvením.

V areálu můžete shlédnout kromě statku s původními plemeny domácích zvířat a rozsáhlou sbírkou starých zemědělských strojů také skanzen Stará Ves. Tam je nyní k vidění větrný mlýn, hrázděná kaple a krušnohorský statek. Každoročně se skanzen rozšiřuje o nové objekty.

Součástí nabídky zooparku jsou pravidelné kulturní akce velice oblíbené návštěvníky z celého regionu (Den Země, Pohádkové safari, Den zvířat, Hubertova jízda, Mikulášská jízda městem a další).

Více informací na: www.zoopark.cz

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Zoopark Chomutov patří k nejmladším zoologickým zahradám v ČR”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *