Rubriky

Albertina modern zve na živou videoprohlídku

Albertina modern, nová pobočka světoznámé galerie, připravuje na 25. února videoprohlídku na Youtube. Nejnovějším vídeňským muzeem zaměřeným na moderní a soudobé umění provede v angličtině přímo ředitel Albertiny Klaus Albrecht Schröder.

Galerie Albertina modern otevřela své brány poprvé v květnu 2020. Nová pobočka věhlasné Albertiny se nachází v budově Künstlerhaus na vídeňském náměstí Karlsplatz. Na 2 500 m2 nabízí nejvýznamnější sbírky rakouského poválečného umění, její jádro tvoří zejména sbírky Essl a Jablonka.

„Druhá“ Albertina se zaměřuje na moderní, postmoderní a soudobé umění předních rakouských umělců jako Maria Lassnig či Friedensreich Hundertwasser, ve sbírce ale nechybí ani Andy Warhol, Roy Lichtenstein nebo Damien Hirst. Nová pobočka Albertiny schraňuje celkem 60 000 děl od 5 000 umělců.

Videopřenos ve čtvrtek 25. února 2021 v 15 hodin krátce zahájí ředitel vídeňské turistické centrály Norbert Kettner a následovat bude prohlídka pod vedením ředitele Albertiny Klause Albrechta Schrödera. Výklad se zaměří zejména na Esslovu sbírku. Ta by měla ve Vídni být k vidění do konce dubna. Tvoří ji 150 rozmanitých děl nejznámějších světových umělců od šedesátých let do současnosti a zastoupeni jsou například Antoni Tàpies, Erwin Wurm, Maria Lassnig, Georg Baselitz, Alex Katz, Per Kirkeby, Fang Lijun, Annette Messager, Andreas Gursky a Nam June Paik.

Prohlídka je součástí série živě streamovaných prohlídek VIENNA SHOWCASE, kterou v loňském roce zahájila turistická centrála Wien Tourismus. V předchozích měsících diváci mohli virtuálně navštívit výstavy věnované 250. výročí narození Ludwiga van Beethovna či moravskému rodákovi Sigmundu Freudovi.

VIENNA SHOWCASE: Albertina modern

Čtvrtek, 25. 2. 2021, 15:00 – cca. 15:45 (SEČ)

Livestream na Youtube https://youtu.be/CsGgLakEIAk

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Albertina modern zve na živou videoprohlídku”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *