Rubriky

Až do Soulu za Alfonsem Muchou! Výstava jeho plakátů má nevídaný úspěch

Nejrozsáhlejší sbírka Muchových plakátů ve vlastnictví Nadačního fondu Richarda Fuxy pokračuje ve svém letošním celosvětovém turné. Poté, co ji při jejím vystavení v New Yorku zhlédlo během necelých čtyř měsíců více než sedmnáct tisíc milovníků umění, má za sebou čerstvě vernisáž v jihokorejském Soulu.

„V Soulu jsou plakáty secesního mistra Alfonse Muchy vystavovány v galerii My Art Museum a k vidění jsou od 24. října do 1. března příštího roku. Ačkoliv víme, že sbírka je hojně navštěvována všude, kde je vystavena, přesto nás překvapil fakt, že momentálně jsou vstupenky těmi nejprodávanějšími ze všech prostřednictvím internetu v Soulu. Ještě před zahájením jich bylo prodáno deset tisíc,“ říká Richard Fuxa, předseda správní rady nadačního fondu nesoucího jeho jméno.

Výstava v Koreji nabízí pohled na unikátní propojení originálního českého secesního umění s korejským designem a květinovým aranžmá. Návštěvníci například mohou využít fotokoutek s květinami a odnést si s sebou z výstavy jedinečný artefakt na památku.

Nejkomplexnější sbírka plakátů, která slavila obrovský úspěch hned při svém prvním vystavení v Praze (v roce 2013 získala pomyslný titul historicky nejúspěšnější výstavy výtvarného umění v ČR), je v Asii poprvé. O významu expozice svědčí i výrazná podpora českého velvyslanectví a českých center v Soulu.

„Vernisáže se dokonce osobně zúčastnili korejský velvyslanec ČR Gustav Slamečka, český velvyslanec v Koreji, a skupina senátorů v čele s Pavlem Fischerem,“ dodává Fuxa.

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Až do Soulu za Alfonsem Muchou! Výstava jeho plakátů má nevídaný úspěch”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *