Rubriky

Fabini se kolekcí Lucca přibližuje evropské špičce. Nádobí však nabízíme výrazně levněji, uvádí dvacetiletý zakladatel

Po více než 7000 vyrobených kouscích přichází Fabini, mladá česká značka nádobí, s finální sadou Lucca. Ta obsahuje elegantní hrnce a pánve z vícevrstvé nerezové oceli, které se designem i kvalitou vyrovnají tradičním italským a francouzským značkám, navíc však zahrnují moderní a praktické prvky, které zážitek z vaření posouvají na další level.

„Tepelné vlastnosti a stejně tak i design tradičního italského a francouzského nádobí jsou považovány za jedny z nejlepších. Od založení značky jsem věděl, že se jim chci přiblížit a věřím, že s kolekcí Lucca se to podařilo,” vysvětluje pozadí vzniku čtvrté a zřejmě finální kolekce nerezového nádobí dvaadvacetiletý Jan Fabini, zakladatel značky Fabini.

Pánev z pětivrstvé nerezové oceli z kolekce Lucca pořídíte do konce května za zvýhodněnou cenu 1 899 Kč na fabini.cz.

Výrobky z pětivrstvé nerezové oceli vznikají na severu Itálie, v České republice Jan Fabini továrnu, která by podobně kvalitní kousky uměla vyrobit, nenašel. V čem je vícevrstvá nerezová ocel výjimečná? To vysvětluje Marek Raditsch, hlavní šéfkuchař podniků spadajících pod Kampa Group, kterého můžete znát jako přísného porotce ze soutěže Masterchef: „Není náhoda, že v profesionálních kuchyních vaříme na vícevrstvém nerezovém nádobí. Díky tomu, že se rychle rozpálí a má dokonalé vedení tepla, skvěle přispívá k tvorbě křupavé kůrky a dokonalému propečení. Pokud to s vařením myslíte vážně, nevsázejte jen na nepřilnavé povrchy a zkuste to s vícevrstvou nerezovou pánví. Budete překvapeni.”

Hrnec z nerezové oceli s poklicí z kolekce Lucca pořídíte do konce května za zvýhodněnou cenu 2 199 Kč na fabini.cz.

Celokovové nádobí z pětivrstvé nerezové oceli má záruku 10 let a také snadnou údržbu a používání. Může do myčky, do trouby a na každý typ vařiče, od plynu, přes elektřinu až po indukci. Nádobí se jednoduše skladuje, protože do sebe jednotlivé kousky dobře zapadají, navíc se dají i zavěsit. Při navrhování nové kolekce se zaměřili také na funkční detaily. Hrnce i pánve maji izolované a duté rukojeti, které při běžném vaření nepálí, vychýlené okraje, díky kterým se omáčky a polévky z hrnců snadno přelijí, ergonomické rukojeti a ucha, která zajistí pohodlnou manipulaci s bytelným nádobím, a vevnitř obsahují objemové měrky. Kvalitou a vlastnostmi jsou srovnatelné s tradičním italským a francouzským značkami, na rozdíl od nich jsou díky chytře nastavené formě prodeje výrazně levnější.

Kolekce Lucca je do konce května k dostání ve výhodném předprodeji. Základní sada obsahuje devět kousků nádobí: rendlíky, pánve, hrnce a nepřilnavé pánve ve dvou velikostech a jednu hlubokou pánev. Pokud zákazníci objednají více než  200 těchto sad, respektive 1800 kusů nádobí, pokryjí se náklady na nové formy a kolekce se rozšíří o další produkty jako kastrol, pekáč a nebo wok. „Od našeho vzniku se setkáváme s neuvěřitelnou podporou našich zákazníků a zboží máme velmi často vyprodané. Lidé nám také často píší, co za další produkty by od nás chtěli, vývoj nových produktů je však velmi nákladný. Touto předprodejovou kampaní jsem se pokusil vyhovět všem,” vysvětluje Jan Fabini, jak nápad na kampaň s prvky crowdfundingu vzniknul.

Jan Fabini, zakladatel značky Fabini, se sérií Lucca.

Kolekce Lucca, inspirovaná francouzským a italským nádobím, představuje designový i technologický vrchol toho, co je na trhu k dostání a funkčně propojuje tradici s moderními prvky. „Věřím, že i česká značka nádobí může být pojem,” uzavírá Jan Fabini.

 

O Fabini:

Značku Fabini založil dvacetiletý Jan Fabini v roce 2019. Jeho cílem je nabízet vysoce kvalitní nádobí za dostupnou cenu, proto zvolili cestu D2C, přímého prodeje. Nádobí se od roku 2020 vyrábí v Česku, Francii a Itálii. Za firmou stojí investoři Jana Florentýna Zatloukalová s 6% podílem, Jiří Hlavenka s 30% podílem, Martin Rozhoň s 5% a Pavel Mezihorák s 13% podílem. Zbylých 46 % vlastní Jan Fabini. www.fabini.cz

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Fabini se kolekcí Lucca přibližuje evropské špičce. Nádobí však nabízíme výrazně levněji, uvádí dvacetiletý zakladatel”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *