Rubriky

 Proč by se většina nemohla mýlit

Ještě před pětisty lety si většina lidí myslela, že je země placatá. Za pouhé prohlášení, že tomu tak není hrozilo upálení na hranici. Důkaz, že i většina lidstva může žít v bludu a nemít pravdu. Pouhá skutečnost, že si něco myslí většina nikdy neznamená, že jejich názor je zároveň pravdou. Připadám si v době covidové pandemie jako Mikuláš Koperník. Média a otupený dav kolem hlásá bludy o placaté zemi a nutí mě se tomu bez řečí přizpůsobit. Spolkni prášek, běž k doktorovi. Nech si píchnout jehlu do zadnice, zaručeně tě ochrání. Chovej se celý život ke svému tělu jako prase a moderní medicína tě spasí. Pro mne je to jeden blud za druhým.

Už pětset let víme, že je země kulatá., tak by už mohl nastat čas se posunout i v otázce bludu okolo nemocí a hlavně zdraví. Na počátku všeho je myšlenka. Pokud je má myšlenka dostatečně silná, nepotřebuju pilulku ani včeličku do zadnice. Již dávno jsem zavrhl očkování před cestami do exotiky. Přestal jsem polykat antimalarika při cestách do údajných “rizikových” oblastí. Kdo se bojí nesmí do lesa. Prášek a injekce je nedůvěra v boží prozřetelnost.

Co se mi má stát, to se mi stane a tomu se nevyhnu. Nemoc je totéž co víra v Boha. Je to intimní záležitost každého jedince. Nikdo jiný v tom nehraje a nemá hrát žádnou roli. Nemoc je signál pro mě, že dělám něco ve svém životě špatně. Tečka. Nic víc a nic míň. Dav, který žije v realitě placaté zeměkoule, si stěžuje a nadává všude okolo sebe. Nechá si uříznout končetinu, část nějakého vnitřního orgánu a stále nadává na vše kolem. Lituje se, jak je to nespravedlivé, že právě on tak trpí. Ani na chvíli nepomyslí na to, že vina může být na jeho straně.

Naštěstí je stále víc těch, kteří se probouzí do reality kulaté Země. Ti se snaží pochopit, co jim tělo říká. Nepotřebují k tomu doktory ani předpis na zázračnou pilulku nebo ampulku napojenou na dutou jehlu. Čím dříve signál rozklíčují, tím dříve jsou zdraví. Neztrácejí čas s prášky ani injekcemi. Moderní medicína pouze odlákává pozornost od podstaty problémy. Nic neřeší, nic neléčí. Vše je jen a pouze o naší mysli. Čím dříve si zprávu našeho těla uvědomíme, tím dříve se uzdravíme. Ti nejvíce uvědomělí se mohou uzdravit i v řádu minut. Čistá a uvědomělá mysl se rovná zdravé tělo a dostatečná imunita.

Každý se pak může pohybovat mezi “nemocnými” a není žádný důvod, aby cokoliv od nich chytil. Chytí to pouze, když zapochybuje nebo zachybuje. Je to jednoduchá životní rovnice. Všechny veliké věci jsou ve skutečnosti velice jednoduché, ale většina z nás má obrovský problém je pochopit a uchopit.

Proč měnit životní návyky v době pandemie? Proč se matlat dezinfekcí? Chodit v rouškách? Proč být vystrašený? Nic z toho není potřeba. Dostaň strach, zapochybuj a nemoc tě dostane na lopatky. Kráčej vzpřímeně s čistou myslí a může po tobě lézt tisíce bacilů a virů, nedostanou tě. Celý život okolo každého z nás poletují viry a bakterie. Je jen na náš jestli je pozveme dál a připustíme důvod, aby nás ovládli. Co si nepustíš do hlavy, to ti neublíží.

 

Autor: Mart Eslem, vlastním jménem Martin Šlambor, se narodil 24. ledna 1974 v Ústí nad Labem. Povoláním podnikatel, duší cestovatel. V první polovině osmdesátých let dvacátého století vyrůstal v Severní Itálii ve městě Udine. Nyní žije v Ústí nad Labem se svou přítelkyní Lenkou. Společně vychovávají tři dcery Dominiku, Madalenu a Medeu Miu.

Nejoblíbenějším kontinentem je Jižní Amerika a doposud navštívil 95 zemí světa. Hovoří italsky, anglicky, španělsky, rusky a se zájmem proniká do tajů arabštiny.

Znalost lokálního jazyka otevírá cestovateli zcela novou dimenzi ve vztahu k místním lidem. Znalostí jazyka jim návštěvník prokazuju určitou míru úcty a upozorňuje na hlubší zájem o jejich život a kulturu. Jazykové škole, Richard Musil spol. s.r.o., Soukromý vzdělávací institut, vděčím za možnosti komunikace v anglickém a v posledních letech i španělském jazyce, který se mi velmi hodí v mé milované Latinské Americe.

V roce 2001 vydal knihu „Již zbývá jen Antarktida“. Druhá kniha, z roku 2009, „Dobrodružství jachty Bona Terra“, už pojednává o autorově druhé cestě na bílý kontinent.

Na základě jeho myšlenky vnikl v roce 2006 Klub 7K sdružují muže a ženy, kteří se narodily v České republice a navštívili všech sedm kontinentů planety Země.

Životní krédo a heslo: „Až se jednou, na úplném konci života, bude promítat film, nechť je na co se dívat!“

www.marteslem.cz

FB,   Instagram,   souncloud,

youtube,

 vimeo

 

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “ Proč by se většina nemohla mýlit”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *