Rubriky

Vídeňský ledový sen: Před radnicí mají největší kluziště!

Protančit celou noc nebo si zabruslit v ledovém království. Zima ve Vídni nabízí různorodou zábavu.

Nový rok ve Vídni tradičně začíná silvestrovskými oslavami Silvesterpfad v centru města, na které navazuje světoznámý Novoroční koncert Vídeňských filharmoniků. Zábava ale pokračuje po celou zimu. Místo adventních trhů se v ulicích objevují zejména veřejná kluziště. To největší každoročně vyrůstá před vídeňskou radnicí.

Vídeňský ledový sen

Radniční náměstí Rathausplatz se od 22. ledna do 1. března 2020 promění v ledovou plochu o rozloze 9000 m2. Letos zde bude pod širým nebem ledová dráha,  dvoupodlažní rampa Sky Rink i kluziště pro děti, které se ve večerních hodinách změní ve sportovní dráhy na Eisstockschießen, alpskou obdobu curlingu. Atmosféru navodí i hudební doprovod od popu po valčík či romantické večerní osvětlení. Ledová plocha i okolní stánky budou otevřeny každý den od 10 do 22 hodin.

Kdo nechce čekat až do druhé poloviny ledna, může se na radniční náměstí vypravit už teď. Od 15. listopadu do 6. ledna 2020 zde vedle adventních trhů stojí ledová plocha o velikosti 3 000m2.

Nejočekávanější plesy

Dalším zimním lákadlem jsou bezesporu vídeňské plesy. Každý rok, od poloviny listopadu do masopustního úterý, hostí rakouská metropole na 450 plesů. Mezi nejznámější sály patří vedle Opery i hudební spolek Musikverein nebo imperiální palác Hofburg, kde se konají nejhonosnější akce. Těmi nejočekávanějšími plesy letošního roku jsou ale podle průzkumu Vídeňské hospodářské komory cukrářský ples (16. ledna 2020), kavárenský ples (14. února 2020) a květinový ples (17. ledna 2020).

520 000 návštěvníků, 150 milionů eur

Plesová sezóna 2019/2020 se ve Vídni ponese v odstínech červené barvy, kovových látek a dámských updo účesů. Letošních plesy by podle očekávání hospodářské komory měly přilákat až 520 000 návštěvníků, tedy o 5 000 více než před rokem. Průměrný návštěvník utratí za večer 290 eur. Z toho 180 připadá na vstupenky, rezervace míst nebo stravování přímo na plese. Z dalších výdajů profituje řada dalších vídeňských podniků, a to zejména v oblasti kosmetiky a módy, ale také taxislužby. Celkový obrat za vídeňskou plesovou sezónu podle očekávání přesáhne 150 milionů eur.

Fotografie

  • Vídeňský ledový sen na náměstí Rathausplatz © stadtwienmarketing / Christian Houdek
  • Vídeňský ledový sen na náměstí Rathausplatz © PID / David Bohmann

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Vídeňský ledový sen: Před radnicí mají největší kluziště!”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *