Rubriky

Zámek Kačina se chystá na advent, letos bude mít bohatý program

Kytarový recitál i folkové koncerty, divadelní představení,  ukázky zvyků a řemesel, výstavy a kostýmované prohlídky – to vše přinese letošní Advent na zámku v Národním zemědělském muzeu Kačina. V neděli 1. prosince od 10 do 17:30 hodin se koná již třetí ročník a na návštěvníky opět čeká den plný předvánoční pohody a společenského setkávání.

Ukázky zvyků a tradic doplní tvůrčí dílny a tematické prodejní stánky na Jarmarku v zámeckých sklepích. Návštěvníci budou moci zhlédnout představení divadelních skupin Toy Machine a U plotny. V rámci oživených prohlídek Kde je Rudolf? budou zámeckými interiéry provázet v historických kostýmech členové spolku Salomé.

O hudební program se postarají folková skupina VilMa a skupina Půljablkoň, sestávající ze zakládajícího člena Jablkoně Michala Němce a zpěvačky Marie Puttnerové. Adventní den uzavře kytarový recitál s česko-francouzskou šansoniérkou Evou Cendors. Koncerty i divadelní představení se odehrají v zámeckém divadle. „Letošní Advent na zámku přinese více kvalitního kulturního programu a nově se zámek chystáme otevřít také po oba následující víkendy. Je to poslední možnost, jak Kačinu do konce roku navštívit,“ říká ředitel Národního zemědělského muzea Kačina Pavel Douša.

Jak se žilo na venkově v časech nejen vánočních, přiblíží výstava Zimní příběh, která bude k vidění o víkendech 1.–15. prosince. Sbírky Národního zemědělského muzea ukrývají mnoho předmětů, kterými si naši předkové zpříjemňovali zimní svátky, i předměty, které jim v zimě ulehčovaly namáhavou práci. Návštěvníci uvidí staré dřevěné hračky, lyže, sněžnice, různé typy saní či ledařské nářadí i další zajímavosti. Výstava představí také dnes již zapomenutá řemesla či domácí práce. V neděli 1. prosince bude výstava obohacena o živé ukázky řezbářství, předení, draní peří či malování na sklo.

Mateřské a základní školy mohou výstavu navštívit až do 20. prosince v rámci oživených adventních prohlídek zámku.

Současně bude v tanečním sále zámku připravena výstava betlémů.

Adventní program pokračuje i o víkendech 7. a 8. prosince, kdy budou probíhat i prohlídky zámku, a 14. a 15. prosince, kdy bude navíc přístupný i zámecký skleník.

Adventní program pro školy nabídne představení adventních zvyků a tradic v prostředí hospodářského zázemí, navíc jej doplňuje tvořivá dílna. K dispozici bude po první dva týdny v prosinci, vždy od středy do pátku.

Podrobný program:

10:00–16:00  adventních zvyky, tvůrčí dílny, adventní jarmark (zámecké sklepy), tematické výstavy a zámecké prohlídkové trasy se spolkem Salomé

10:00–10:45 divadelní představení Betlém, hraje Toy Machine (zámecké divadlo)

11:00–11:00  divadelní představení Podivuhodné Vánoce, hraje divadlo U plotny (zámecké   divadlo)

13:00–14:00 koncert folkové skupiny VilMa (zámecké divadlo)

14:00–15:00 koncert folkového dua Půljablkoň (zámecké divadlo)

16:00              slavnostní zapálení 1. adventní svíčky na zámeckém adventním věnci (zámecké nádvoří)

16:00–17:15  Eva Cendors, kytarový recitál s doprovodem (zámecké divadlo)

Vstupné: dospělí 150 Kč; děti, studenti, senioři 70 Kč; rodinné vstupné (2 dospělí + 23

děti do 18 let) 350 Kč; ZTP, ZTP/P a děti do 3 let zdarma.

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Zámek Kačina se chystá na advent, letos bude mít bohatý program”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *