Rubriky

Vídeň přestaví zámek Cobenzl s nejlepší vyhlídkou na město

Vídeňský zámek Cobenzl, ležící na stejnojmenné vinici s nejlepším výhledem na celé město, projde do roku 2021 přestavbou. Na oblíbeném výletním místě na kraji Vídně vzniknou nová pohostinství, slavnostní sály i veřejná vyhlídka.

Za dva roky získá Vídeň staronovou atrakci. Zámek Cobenzl na severním okraji Vídně projde od tohoto podzimu proměnou a na místě vyroste nová kavárna, restaurace a bar, které mají z Cobenzlu opět učinit poptávanou destinaci. Město zde také vybuduje nové sály k pronájmu pro kulturní nebo kongresové akce. Hlavním lákadlem se má stát především vyhlídková terasa ve stylu sky walk neboli stezky v oblacích s panoramatickými výhledy na Vídeň.

Das neue Schloss Cobenzl

Autory vítězného návrhu jsou berlínští a vídeňští architekti ze studií Realarchitektur a mostlikely architecture, kterým se podle poroty podařilo vytvořit vhodnou kombinaci původní stavby a moderních přístaveb. Areál o ploše 5 000 m2 by měl otevřít brány na podzim 2021. Investice si vyžádá mezi 12 a 15 miliony eur.

Tradiční výletní cíl

Historie zámeckého areálu Cobenzl se datuje do roku 1776. Výše postavený hlavní palác byl stržen po druhé světové válce. Menší palác patří dlouhodobě městu Vídni a už od roku 1907 slouží jako výletní lokál, který se stal oblíbeným volnočasovým cílem uprostřed městských vinic s výhledem na celou metropoli. V posledních letech se nájemcům nepodařilo navázat na předchozí úspěšná desetiletí, chátrající areál proto projde zajímavou proměnou.

Foto: Vizualizace zámeckého areálu Cobenzl © Realarchitektur/mostlikely architecture

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Vídeň přestaví zámek Cobenzl s nejlepší vyhlídkou na město”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *