Rubriky

7 důvodů, proč se v létě vydat do Švýcarska 

Země helvetského kříže má soustu lákadel nejen v zimě. Z mnoha zajímavých cílů si vyberou jak milovníci náročných vysokohorských túr, tak rodiny s dětmi nebo ti, co dávají přednost uměleckým a kulinárním zážitkům před dobýváním vrcholů.

  1. Ikonické horské trasy

Ve Švýcarsku jich je celá řada a záleží hlavně na tom, na co se cítíte. Zda se do hor vydáte na túru na jeden den nebo zvolíte několikadenní trasu. K těm obtížným, které ocení zejména zdatní chodci, patří Via Alpina (měří 320 km a má 15 stanic) a zejména Alpin Passes Trail ( 610 km, 34 stanic), méně náročná je Jura Crest Walk (320 km, 15 stanic, www.MojeSvycarsko.com).

  1. Švýcarsko v miniatuře

Park, kde uvidíte tuhle krásnou zemi v miniaturní podobě, slaví 60. výročí (byl otevřen už v roce 1959). Nachází se v Melide u jezera Lugano, celý areál pod širým nebem má 14 000 m² a modely nejslavnějších švýcarských památek a staveb jsou vytvořeny v poměru 1:25. Park miniatur obklopují horské vrcholy jako Monte Generoso, Monte San Salvatore a Monte San Giorgio a výročí se bude odehrávat ve znamení rozličných akcí, při nichž nebude chybět ani dobré jídlo

(https://www.swissminiatur.ch/swissminiatur/en/).

  1. Chaplin se narodil před 130 lety

Když už budete ve Vevey, kde slavný americký komik Charlie Spencer Chaplin strávil podzim života, neměli byste si nechat ujít návštěvu muzea Chaplin´s World v Corsier-sur-Vevey. Vzhledem k oslavě 130. výročí jeho narození tam pro návštěvníky v průběhu roku připravili zajímavé akce (https://www.chaplinsworld.com/).

  1. Nová pláž v Ženevě

V samém srdci Ženevy u jezera se otevřela nová veřejná pláž Les Eaux-Vives dlouhá 400 metrů, kam se vejde až 8 000 vodomilů. Věřte, že ve slunném létě je jezerní voda nádherně vlahá, takže je ideálním cílem pro koupání a tím pravým místem, kam zamíříte s rodinou či přáteli. Komfortní sociální vybavení je samozřejmostí a nebude chybět ani bar s osvěžením (https://www.ge.ch/dossier/plage-publique-eaux-vives).

  1. Řekni sýr…

Engelberg je kouzelné horské údolí, které láká nejen ty, kdo si chtějí užít krásnou přírodu, ale také labužníky. Na nové Alpine Cheese Trail totiž milovníci sýrů mohou ochutnat celou řadu druhů a setkat se osobně s těmi, kteří je vyrábějí. Trasa je dlouhá 40 km, můžete ji bez problémů rozdělit na dvě či tři etapy a využít možností přenocování, které ocení nejen pěšáci, ale i cyklisté (https://www.engelberg.ch/en/summer/hiking/alpine-cheese-trail/).

  1. Souboje zápasníků

Možná se vám nebude zdát možné, že si tu potrpí právě na wrestling, ale Swiss Alpine Wrestling Festival patří k největším a nejtradičnějším sportovním událostem roku. Ten letošní se koná ve dnech 23.- 25. srpna v Zugu a očekává se, že přiláká až 300 000 návštěvníků ( https://www.esafzug.ch/).

  1. Vychutnejte si jízdu vlakem

Jedinečná příležitost projet se nostalgickým historickým vlakem z 20. let minulého století na trase Davos-Filisur-Davos se nabízí až do října. Jízda trvá 40 minut, koná se dvakrát denně a cestou přejedete slavné viadukty. A protože Švýcarsko je dokonale fungující železniční sítí proslulé, rozhodně stojí za to svézt se i některým z panoramatických vlaků, jako jsou třeba Bernina Express, Glacier Express, Gotthard Panorama Express, GoldenPass Line, nebo si vyjet s Jungfraubahnen až na Jungfraujoch. Nebudete litovat (https://www.rhb.ch/cz/world-of-railway-experiences/steam-nostalgic-rides/historical-trips).

Foto: Switzerland Tourism/R. Steinegger, U. Jossi, N. Schaerer, M. Pedrazzini, K. Wildhaberi

Text: Michaela Vaňková

 

 

 

 

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “7 důvodů, proč se v létě vydat do Švýcarska ”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *