Rubriky

Bratři Teplí úspěšní na Kanárech

Dvě bronzové medaile získali Ondřej Teplý ve třídě Finn a Viktor Teplý na Laseru v závodě Gran Canaria Olympic Sailing Week na Kanárských ostrovech.

Tímto závodem si oba zpestřili trénink, který v přívětivých podmínkách Kanárských ostrovů oba se svými tréninkovými skupinami absolvují. Závod se jel od 4. do 8. prosince v Las Palmas na ostrově Gran Canaria. Vzhledem k situaci ve světě byla letos celková účast slabší než v minulých letech, ale nechyběli závodníci ze světové špičky.

Během závodu byly opravdu drsné podmínky, hodně foukalo a byly až čtyřmetrové vlny. Přestože startovalo poměrně málo lodí, konkurence byla dobrá a závod jsme si s bráchou oba užili. Byla to legrace a skvělé zpestření tréninku,“ hodnotil Ondřej Teplý, který trénuje na Kanárských ostrovech už od konce října. „Se svou tréninkovou skupinou, v níž je i mistr světa a také vítěz tohoto závodu Maďar Zsombor Berecz, jsme strávili více než měsíc na Lanzarotte, kde máme skvělé podmínky na přípravu. Je slunečno, až 25 °C, každý den vítr, prostě paráda. Ale přesto už je to dlouhé. Byl jsem rád, že jsme letěli na závod do Las Palmas, kde jsem se potkal alespoň s jedním členem rodiny. Viktor tam před závodem a krátce po závodě také trénoval a nyní se vrací domů. Já už se také těším, letím 18. prosince,“ dodal.

Oba bratři se připravují na poslední možnost kvalifikace na olympiádu do Tokia. Pro Finnaře je to navíc olympiáda poslední. V Paříži v roce 2024 již tato třída na programu her nebude. Pro třídu Finn bude kvalifikačním závodem mistrovství světa v Portugalsku, které se pojede až 4.–12. května, pro Lasery to bude závod světového poháru Semaine Olympique Française, který proběhne 17.-24. dubna. Tento závod bude zároveň mistrovstvím Evropy pro třídu Finn.

 

 

Kompletní výsledky a další informace: zde

 

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Bratři Teplí úspěšní na Kanárech”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *