Rubriky

Česko je čistší! Lidé uklidili plochu velkou jako Slapy a Švihov dohromady

Svět poslední dobou víc než kdy jindy řeší ochranu přírody a klimatu. Češi a Slováci nezůstávají pozadu a ukazují, že si své krajiny váží. Iniciativa „O kousek lepší Česko a Slovensko“ pod záštitou zmrzliny Míša za tři měsíce spojila přes 10 tisíc lidí, kteří zorganizovali stovky akcí a společně uklidili 3000 hektarů, tedy přibližně plochu velkou jako Slapy a Švihov dohromady.

„Zmrzlina Míša je pro nás Čechy a Slováky tradiční tvarohová dobrota, na které si nejčastěji pochutnáváme v přírodě, když jdeme třeba na výlet s rodinou. Smutná pravda je ale ta, že po konzumaci často obaly od zmrzliny a dalších potravin bez přemýšlení vyhodíme. To je to, co vidíme jako problém – a proto nám přišlo přirozené vytvořit iniciativu, která by naše krásné země udělala o kousek lepší tím, že bude lidem přípomínat, že odpadky patří do koše,“ říká Jana Přerostová, marketingová manažerka značky Míša.

Česká republika a Slovensko dohromady vyprodukují 5,3 milionu tun odpadu ročně. Zhruba 38,6 tisíc tun z toho přitom skončí v přírodě, na nelegálních skládkách a dalších místech, kam odpad určitě nepatří. Pro představu je to množství, co by naplnilo zhruba 717 nákladních vlakových vagónů, které by zapojené za sebou vytvořily téměř 9 kilometrů dlouhý vlak. „K iniciativě se připojilo přes 10 tisíc lidí, což je jako kdyby šla uklízet celá Litomyšl. Mimo to zhruba dalších 10 tisíc lidí na webu zmrzlina-misa.cz slíbilo, že nebude v přírodě vyhazovat odpadky, a do akce se zapojilo 63 ambasadorů kampaně z řad celebrit i ostatních občanů. V ČR to byla například herečka Patricie Solaříková a moderátor Petr Říbal, na Slovensku pak youtuber Patrik Paulínyi a moderátorka Lenka Šóošová. Ceníme si každého, kdo se přidal, ať už v Česku, nebo na Slovensku,“ dodává Jana Přerostová.

Letošní aktivity iniciativy vyvrcholily 21. zářím, což je den celosvětového úklidu. V tento den se zmrzlina Míša propojila s projektem Plogging Česko, což je aktivita kombinující běhání a sběr odpadků. Dalšími partnery iniciativy jsou Asociace společenské odpovědnosti, Lovci odpadků, Trash Hero, Kudyznudy.cz, projekt KRNAP Není zvěř jako zvěř nebo český výrobce Frusack.

Míša počítá s iniciativou O kousek lepší Česko a Slovensko i na další roky, své aktivity chce dále rozšiřovat a motivovat lidi k tomu, aby nebyli lhostejní ke svému okolí a k ochraně přírody. Více informací získají zájemci na portálu zmrzlina-misa.cz, kde se mohou podívat na ty nejlepší sběrače letošního roku, které zmrzlina Míša odměnila krásnými ekologickými předměty.

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Česko je čistší! Lidé uklidili plochu velkou jako Slapy a Švihov dohromady”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *