Rubriky

Ráj na úpatí Malých Karpat: Má rozlehlý park i slaný bazén, rašelinová jezera v okolí

V nádherném prostředí osmihektarového parku na úpatí Malých Karpat, mezi obcemi Prievaly a Cerová, vznikl nový relaxačně-zážitkový komplex s názvem Malvázia. Jeho přímo pohádkovou atmosféru dotvářejí okolní borovicové lesy, malebné louky, pole a zelené paseky. Na procházce podél okouzlujících rašelinových jezer si přijdou na své i nevyléčitelní romantici.

Netradiční název „Malvázia“ pochází z minulosti, kdy se používal k označení velmi příjemného, lahodného a sladkého nápoje v podobě silného vína. Navíc, louky a pole v okolí hotelu jsou ve starých rakousko-uherských katastrálních mapách označeny jako „Malvaszka rét“ a „Malvazi szántók“. Výběr jména pro tento pohádkový rekreační komplex byl tedy více než jednoznačný.

Kdysi zde byla rašeliniště, a využívala se jen jedna menší budova. Na jejích základech byl postaven dnešní hotel, který je několikanásobně větší než původní stavba. Jezera v parku vznikla tak, že se hlušiny postupně zaplavily řekou Myjavská Rudava, která je naplňuje dodnes,” říká ředitelka hotelu Nina Cvopová.

Zbrusu nový komplex nabízí ubytování v příjemném čtyřhvězdičkovém hotelu s rozlehlým parkem. Aby byl takto unikátní park (co se týče jeho rozlohy i složení) pod správou hotelu, to je v našich končinách naprosto ojedinělé. Pevně věřím, že si svou výjimečnost dlouho zachová,” doufá ředitelka.

Park však není jedinou zajímavostí. Komplex návštěvníkům nabízí jídlo z domácí a regionální kuchyně, různé produkty z farem jako jsou zelenina, maso a drůbež, vlastní zahradu s bylinkami, ovocem a dalšími plody bez jakýchkoli postřiků. Nechybí výroba džemů, limonád, vždy čerstvé sezónní potraviny, které se automaticky zařazují na jídelní lístek. Složení jídel bere ohled i na hosty se zdravotními omezeními. K dispozici je bohatě vybavený vinný sklep. Pořádají se zde také sezónní tématické večeře, jako například zabijačka, lov zvěře, apod.

Budete se cítit lépe než na dovolené u moře

Milovníky spa potěší wellness nabízející několik druhů masáží, různých procedur, sauny a venkovní vířivku.  „Zajímavostí je slaný bazén. Na dezinfekci vody používáme namísto klasického chloru sůl dováženou z chorvatského ostrova Pag. Je velmi prospěšná pro alergiky a lidi s problémy dýchacích cest,” dodává ředitelka Malvázie.

Návštěvníci si mohou dopřát romantickou procházku naboso po speciálním chodníku nebo piknik v parku. Pokud si hosté dopředu objednají vybavení, personál jim přichystá piknikový koš podle výběru a také deku s sebou. K dispozici je široká nabídka aktivit v podobě rodinného grilování, bowlingu, pétanque či dokonce rybolovu. Jsou tu také tenisové kurty, plážové volejbalové hřiště, fotbalové hřiště s přírodní trávou, ale i knihovna pro milovníky knih. Pro meditaci se v parku nachází dokonce i mandala. Hotel je navíc „baby friendly“, a to slibuje bohatý program pro rodiny s dětmi, dětský koutek, v restauraci menu pro nejmenší, postýlku do hotelového pokoje na požádání, houpačky, prolézačky a dětský kriket. Individuální přístup ke každému klientovi podle jeho potřeb je zaručen.

Aby toho nebylo málo, k dispozici je i kongresový sál s 3D projektorem a ozvučením 7+1, takže komplex je ideálním místem na odborné přednášky a konference, rodinné oslavy, svatby či teambuilding. Malvázia myslí na všechny, a tak i klienti s tělesným postižením se mohou po areálu pohybovat díky bezbariérovým přístupům úplně svobodně. Tak co říkáte, jdete si zabalit?

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Ráj na úpatí Malých Karpat: Má rozlehlý park i slaný bazén, rašelinová jezera v okolí”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *