Rubriky

Český Krumlov zve na finále Mezinárodního hudebního festivalu. Končí v sobotu

Letošní 28. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov spěje k závěru, nejvyšší čas vypravit se do kouzelného města na Vltavě a zpříjemnit si léto mimořádně atraktivní kombinací kultury a historie. Za nezapomenutelnými zážitky se můžete vydat třeba přímým vlakem z pražského Hlavního nádraží, který vás do Krumlova pohodlně doveze za necelé tři hodiny.

Páteční večer 9. srpna se na MHF Český Krumlov ponese ve znamení oslav zlomového roku 1989. Slavnostní koncert Už nás nedělí železná opona přivede 9. 8. do Zámecké jízdárny jihokorejskou houslovou virtuózku Sanghee Cheong, rakouského violoncellistu Stefana Kropfitsche a původní rezidenční těleso německého města Gotha – Thüringen Philharmonie Gotha pod vedením japonského dirigenta Yukiho Miyagiho. V bravurním podání výtečných hudebníků zazní proslulá symfonická báseň Vltava Bedřicha Smetany, Brahmsův Dvojkoncert a-moll a jedna z nejslavnějších symfonií světové klasické hudby „Osudová“ L. van Beethovena.

MHF Český Krumlov 2017, Rendez-vous s Radkou Fišarovou /šansonový večer/ v Jízdárně 26.7.2017. Foto: Libor Sváček

Vskutku velkolepou tečku za letošním ročníkem krumlovského hudebního festivalu učiní 10. srpna závěrečný galakoncert, který nabídne spojení velkých hlasů, hudebního tělesa světového renomé a proslulých operních árií, umocněné povznášející atmosférou malebné Pivovarské zahrady v historickém centru Českého Krumlova. Na koncertě s výmluvným názvem To nejlepší ze světové opery se představí sopranistka Adriana Kučerová, mezzosopranistka Štěpánka Pučálková, basbarytonista Boris Prýgl, americký tenorista Richard Troxell a soubor PKF – Prague Philharmonia s dirigentem Leošem Svárovským. Stačí letmý pohled do programu koncertu a je zřejmé, že zazní opravdu exkluzivní výběr z proslulých operních „hitů“. Árie z Mozartovy Figarovy svatby a Dona Giovanniho, Rossiniho Lazebníka sevillského, Verdiho Rigoletta a La Traviaty, Bizetovy Carmen, Pucciniho Toscy… Zkrátka skutečné The Best!

Zajištění opravdu kvalitního programu a nejlepších tuzemských i světových interpretů v současné době není možné bez podpory mecenášů z veřejného i soukromého sektoru. MHF Český Krumlov proto oslovuje příznivce a podporovatele hudby – potenciální dárce finančních příspěvků na rozvoj festivalu – a zve je do exkluzivního Klubu mecenášů. Členové získají řadu mimořádných výhod, počínaje přednostním výběrem vstupenek až po osobní setkání s vybranými účinkujícími zvučných jmen.

Letní kino Kooperativy v Pivovarské zahradě v rámci doprovodného festivalového programu v pátek 9. srpna promítne skvělý animovaný hudební film s mexickou energií Coco. Vstup je zdarma!

Vstupenky na všechny festivalové koncerty jsou v prodeji on-line na www.ticketstream.cz a www.festivalkrumlov.cz nebo v pobočkách společnosti Ticketstream po celé republice a Infocentru v Českém Krumlově.

Podrobný program a kompletní informace najdete na festivalovém webu www.festivalkrumlov.cz

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Český Krumlov zve na finále Mezinárodního hudebního festivalu. Končí v sobotu”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *