Rubriky

Stubaital: Zima plnými doušky

Milovníci sněhových radovánek budou v jednom z nejlepších rakouských lyžařských středisek nadšeni. Že jste ještě nenavštívili stubaiské údolí? To je chyba! Ti, kteří si tu dovolenou již užili, vám dají za pravdu!

Zimním sportům se tu můžete oddávat hned ve čtyřech areálech. Samozřejmostí jsou dokonale upravené sjezdovky a možnosti vyžití pro všechny věkové kategorie. Ať už patříte ke zkušeným lyžařům, nebo se řadíte spíše k začátečníkům a mírně pokročilým, na své si na zdejších sjezdovkách přijdete ve všech případech. Myšleno je i na ty, kteří lyžování zrovna neholdují, nebo si rádi od sjezdovek či snowboardů odpočinou. Vyzkoušet můžete některou z dokonale upravených běžkařských tratí, či se vypravit na túru na sněžnicích, nebo se oddat zábavě na saních. Projížďka po setmění na trase osvětlené lucerničkami, to je pravá romantika… V nabídce jsou i noční túry s průvodcem, tak poznáte krásy místní přírody z jiného úhlu. Ani bruslení na přírodních plochách není za příznivých podmínek vyloučeno, pokud počasí nepřeje, je k dispozici kryté kluziště. Navíc má údolí Stubai v rámci Alp jednu z nejlepších nabídek pro rodiny. Děti milují stubaiské maskoty, ale také »vychytávky«, které jim usnadňují první zkušenosti se zimními sporty. Oblíbené jsou zejména dětským možnostem uzpůsobené skokánky a slalomy. Ti nejmenší ocení jezdící koberec a v případě zájmu a potřeby mohou navštívit některou z lyžařských školiček. Instruktoři jsou připraveni i na dospělé začátečníky. Kdy jinde se naučit lyžovat než právě zde? S jistotou ideálních podmínek, servisu a profesionálního přístupu…

Samozřejmostí jsou super moderní lanovky, z nichž některé vedou až téměř na vrchol ledovce. Odvézt se dá až do úctyhodných 3210 m, kde je navíc vyhlídka zvaná Top of Tyrol nabízející skutečně úchvatné panorama. Milovníkům dobrodružství nabídne nezapomenutelné zážitky řada zábavných parků. BIG Family Boardercross disponuje sjezdy s vlnami a ostrými zatáčkami, BIG Family Slalom je též místem pro lyžaře, kteří mají rádi trochu adrenalinu. Na budoucí hvězdy freestylu čeká sjezdovka BIG Family Slopestyle. Oblíbené je i středisko Schlick 2000. Pro mírně pokročilé je zde úžasná modrá č. 1, která umožňuje i méně zdatným si lyžování či snowboard vychutnat bez známky stresu. Zkušení sportovci si přijdou na své na místních červených a černých.

Novinkou této sezóny je  SKI plus CITY Pass Stubai Innsbruck. Unikátní kartička zaručí nejen lyžování na ledovci Stubai, ale také ve dvanácti dalších lyžařských střediscích v okolí. Navíc dovoluje navštívit tři bazény v Innsbrucku a řadu kulturních památek. Nudit se tedy určitě nebudete.

Základní informace:

Stubaier Gletscher je největší ledovcovou lyžařskou oblastí a zaručuje sníh od října do června!

Schlick 2000 je ideálním střediskem pro rodinnou dovolenou. Na místních sjezdovkách se o děti nemusíte bát, a přitom můžete zkusit i některou z náročnějších tratí.

Elfer, to jsou především tři sáňkařské dráhy, každá o délce 8 km. Zkrátka nepřijdou ani lyžaři a snowboardisté.

Hora Serles, vysoká 2 717 m, Goethem nazývaná oltářem Alp, je jedna z nejoblíbenějších příměstských oblastí v blízkosti Innsbrucku.

Cesta do Stubaiského údolí trvá asi šest hodin jízdy autem z Prahy.

Lanovka 3S Eisgrat s celkovou délkou 4,7 km je nejdelší na 3 lanech v Alpách a sveze vás během 11 minut od parkoviště až do 2900 m.

V žádném ze středisek nechybí možnost kvalitního občerstvení, v nabídce jsou jak místní speciality, tak mezinárodní kuchybě. Nezklamou ani místní apres-ski.

 

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Stubaital: Zima plnými doušky”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *