Rubriky

Cestujte podle Instagramové stezky: Město Hluboká na ni láká už přes rok

Vyfotografovat se na neobvyklém místě a fotografii pak sdílet na sociální síti Instagram. Nalákat tím k návštěvě Hluboké nad Vltavou i další uživatele tohoto informačního kanálu – to je především smyslem Instagramové stezky města Hluboká. Turistům slouží už přes rok.

Spousta lidí si dneska vybírá své turistické cíle právě na Instagramu. Hledají podle vyhledávacích znaků a fotografiemi, které pak najdou, se nechávají motivovat k návštěvě vybrané lokality. Vidí na Instagramu záběr s krásnou atmosférou a toto místo touží navštívit. Stezka slouží především k inspiraci, na jaká místa pak v Hluboké a okolí lze zavítat, “ vysvětlil za realizátory její smysl předseda spolku Hluboká nad Vltavou David Šťastný.

Jednotlivá, tak zvaná instamísta lze najít na webových stránkách města (www.hluboka.cz/instaplaces). Kromě mapy vybraných míst tam turisté najdou také fotografie i přesnou lokaci daného místa pomocí GPS souřadnic. „Stezka turisty zavede na patnáct zajímavých a nejhezčích míst,“ upřesnil manažer Destinace Českobudějovicko-Hlubocko Tomáš Polanský, který lokality pomáhal vybírat.

Hlavním kritériem výběru byl fakt, aby ta místa byla pěkná, něčím zajímavá a unikátní, protože podobnou fotografii si jinde v republice turisté neudělají. Hlubocký zámek při výběru míst sehrál velkou roli. Je samozřejmě jedinečný, ale snažili jsme se vybrat pohledy na zámek trochu netradiční i z větší dálky, například z vody. Chtěli jsme při budování stezky turistům ukázat, že se lze na zámek dívat i z jiných míst než jen z parku před hlavním vchodem,“ dodal Polanský. Stačí si například vypůjčit ve sportovně relaxačním areálu paddleboard, najít na Vltavě souřadnicemi určené instamísta a zámek vyfotografovat naprosto z neobvyklého pohledu.

Stezka nezahrnuje jen zajímavá místa ve městě, turisté se za některými z nich musejí vydat i do širšího okolí Hluboké nad Vltavou. Například si mohou vyzkoušet plavbu na voru v nedaleké bývalé vorařské vesnici Purkarec nebo navštívit skutečně unikátní vyhlídku Baba ukrytou v lesích, odkud se z vysoké skály otevře doslova dech beroucí pohled na meandr řeky Vltavy.

Vyhlídka na Babě je skutečně nádherné místo. Nesnažíme se ji nějak úmyslně výrazněji označovat. Chceme, aby si ji turisté našli sami. Okolo ní vede asfaltová cyklostezka, takže se tam lidé mohou vypravit na kole, nebo si vypůjčit ve sportovně relaxačním areálu elektrokolo. Mohou tam dojít i pěšky, zdatnější turisté se tam dostanou i na kolečkových bruslích. Nedávno tam bylo nainstalováno nové molo, takže se k tomuto instagramovému místu mohou zájemci doplavit i po řece Vltavě. Pak stačí jen vystoupat nahoru na vyhlídku,“ popsal různé možnosti dopravy Tomáš Polanský.

Turistům k pohybu po instagramové stezky slouží nejen mapa na webu města. „U každého z patnácti lokalit najdou ceduli s názvem místa a hashtag  #instahluboká – čili klíčové slovo, které pak mohou dohledat na sociální síti. Budeme rádi, když návštěvníci budou sdílet své zážitky z objevování těchto míst. Všechny ohlasy pak po sezóně vyhodnotíme – nakolik instagramová stezka města slouží k propagaci Hluboké nad Vltavou,“ dodal David Šťastný. „Podněty od návštěvníků sbíráme i informačním centru, kde jsou jednotlivá instagramová místa vyfocena. Turisté mohou na nástěnku psát své vzkazy.“

Seznam jednotlivých míst Instagramové stezky města Hluboká nad Vltavou:

Vyhlídka Baba, Zámecké schody, Hlubocká ZOO, Voroplavba v Purkarci, Poprvé se zámkem, Vyhlídka v podzámčí, Stylová Vespa, Na zídce, Velký sjezd, Paddleboard v podzámčí, Zámek Hluboká, Plavební komora, Zámecký kozel, Plavba po Vltavě, V zámeckém parku.

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Cestujte podle Instagramové stezky: Město Hluboká na ni láká už přes rok”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *