Rubriky

Dovolená v domě na stromě u Lužického jezera pro dobrodružství i romantika

Mnozí z nás v dětství snili o dobrodružství a napětí. Jen málokomu se  však tyto sny splnily.  Dnes k tomu máte báječnou možnost. Využijte  neobvyklé příležitosti dopřejte si několik nocí v jednom ze čtyř stromových domů v oblasti lužického jezera Senftenberg. Obydlí ve výšce kolem pěti metrů jsou dobře zajištěna kůly,  poskytují příjemnou atmosféru pobytu v přírodě. Celou lokalitu chrání borový porost, který odděluje táborníky od okolního ruchu.

Zde jsou k dispozici vybavené kuchyně a ložnice, prostorné koupelny. Příjemné večerní  posezení s pohárem vína a překrásnou vyhlídkou na hladinu  a přístav   vás čeká  na balkóně. Jezero Senftenberg  zve k večernímu vykoupání. Uléháte za tichého poryvu větru a ráno vás probouzí zpěv ptactva. O snídani se vám na objednávku postará správa osady, která  na terasu  doručí piknikový  koš, ve kterém je pro každého něco.

K lužickému jezeru Senftenberg dojedete z Prahy asi za tři hodiny autem směrem na sever.  Tato lokalita je velmi oblíbena zákazníky, kteří sem přijíždějí každoročně za odpočinkem.  Mnozí z věrných návštěvníků, kteří se vrací,  mají možnost vidět změny rázu krajiny, která prochází nekonečným procesem úprav a zvelebování.  Usilovné práce, které  trvají  již po čtyři desetiletí, mají jediný cíl : poskytnout návštěvníkům ty nejlepší podmínky k rekreaci a odpočinku. Jednou  zde bude největší  jezerní oblast v Evropě. Své služby nabídne kolem dvaceti jezer, z nichž mnohá budou propojena kanály.

Samozřejmě, že je  pamatováno i na cyklisty, milovníky inline bruslí  a turisty.

Stezky pro kola  jsou dobře zpevněné a většinou se zde jede po rovině.. Trasy jsou dlouhé kolem 25 km, zvolit si však můžete délku vyjížďky zvolit sami, což ocení vaše děti.  Trasy lze libovolně kombinovat a vést je místy, odkud je vidět hladina jezera. Jezero Senftenberg poskytuje také řadu možností těm,  kteří dávají přednost vodním sportům. Písečné pláže nabízí příjemné letní lenošení v blízkostí prohřáté vody jezera, vzdálenější hladina potom zve k surfování nebo vyjížďce na plachetnici. Odvážnější se pak vypraví na voru  až k protějším břehům.

Na mnoha místech na vás čeká  řada příležitostí k posezení u poledního občerstvení, případně se necháte pozvat na dobrou kávu a zmrzlinu do některé z místních kaváren.  Půjčovny kol, lodí a dalšího vybavení jsou dobře vybavené a pamatují na každého. Lokalita kolem stromových domů je ideální jako výchozí bod pro konání výletů a cyklistických výprav ke vzdálenějším cílům.  Senftenberské stromové domy jsou součástí jezerního tábora a najdete je na adrese:

Senftenberger See, Straße zur Südsee 2,01968 Senftenberg OT Grokoschen.

Cena za nocleh ve stromovém domě: od 133 EUR za noc pro dvě osoby
Informace a rezervace: www.lausitzerseenland.de nebo www.hafencamp.de

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Dovolená v domě na stromě u Lužického jezera pro dobrodružství i romantika”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *