Rubriky

Jak si nejlépe prohlédnout barvy podzimní krajiny? Ze sedadla elektrokola!

Teplé dny se sice pomalu krátí, ale příroda na podzim nabízí barevnou podívanou, kterou si můžete pohodlně užít v sedle elektrokola. Elektrokola už dávnou nejsou jen výsadou seniorů, kterým pomáhají udržovat se v kondici. Stávají se stále populárnějším dopravním prostředkem i mladší generace. Na silnicích ani cyklostezkách tak kolikrát nepoznáte, že cyklista, který vás předjel, jel na elektrokole, protože akumulátory výrobci stále častěji umisťují do rámu kola.

Na nákupy i do práce

S elektrokolem můžete směle vyrazit po městě na nákupy i za pracovními záležitostmi bez obav, že byste do cíle dorazili zpocení a unavení. Když budete chtít, můžete šlapat jako na běžném kole a užívat si svobodu a radost z jízdy, a pokud využijete elektromotor, pomůže vám při šlapání a zbaví vás zbytečné námahy. Míru asistence, kterou vám e-kolo nabídne, si můžete libovolně nastavit a měnit.

„Běžná elektrokola navíc neváží o moc víc než klasická kola, a ani v provedení se od nich příliš neliší. Široký je i sortiment klasických městských kol a k dostání jsou i známé skládačky s elektromotorem,“ říká specialista Martin Šindelář ze společnosti HECHT.

Cesta z města i přírodou

Jízdu na elektrokole si můžete užít i v kopcovitém terénu, který by leckomu dal zabrat. Snadno tak skloubíte partu zdatných i méně zdatných cyklistů, kterým během výletu nebo cesty do kopce pomůže podle potřeby elektromotor a udrží tak „krok“ se zbytkem výpravy. K dostání jsou dnes i elektrokola, kde si výrobci pohrávají s ukrytím akumulátoru, takže vypadají stejně jako klasická kola. Pokud byste se tak obávali, že byste byli jako elektrocyklisté vystaveni posměšným pohledům či poznámkám, vězte, že moderní elektrokola již od těch klasických, díky ukrytému pohonu, téměř nikdo nepozná.

„Akumulátor je povětšinou ukryt v zadní části pod nosičem, anebo v rámu kola – v takovém případě je pak elektrokolo zcela k nerozeznání od kola běžného,“ uzavírá servisní specialista Martin Šindelář ze společnosti HECHT.

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Jak si nejlépe prohlédnout barvy podzimní krajiny? Ze sedadla elektrokola!”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *