Rubriky

Kroměříž láká na výstavu vzácných bonsají z celého světa

Od 27. do 29. září proběhne na Výstavišti Kroměříž celostátní prodejní výstava Floria Podzim – Bonsaj. Tradiční výstava určená nejen pro všechny zahradníky a zahrádkáře nabídne i výjimečnou expozici vzácných bonsají a kamenů suiseki. Expozice bude průřezem bonsajové tvorby a ponese motto „20 let s bonsajemi“.

Nakoupíte vše potřebné pro dům i zahradu od stovek prodejců z České republiky i ze zahraničí. Kromě tradičního prodeje rostlin, květin, stromů, keřů, zahradní techniky a dalších potřeb je pro Vás připraven doprovodný kulturní program, ve kterém vystoupí DUO JAMAHA, Cimbálová muzika RÉVA, KAMELIE a další.

Pavilon A bude věnován pokojovým rostlinám, kaktusům, sukulentům či masožravým rostlinám. Každý den zde budou probíhat zajímavé přednášky.

V pavilonu B bude výjimečná mezinárodní expozice unikátních bonsají z Japonska, Koreje, nebo Číny. Velká část exponátů nebyla dosud nikde vystavena. Ke shlédnutí bude i sbírka kamenů suiseki. Probíhat budou komentované prohlídky, přednášky a ukázky tvorby ikebany. Návštěvníci se budou moci obléci do tradičního japonského kimona a užít si netradiční zážitek z procházky po expozici.

Pod venkovními přístřešky budou prodejní stánky i výstava okrasného ptactva a drobného zvířectva. Výstava nabídne také prodej desítek místních produktů s ochranným označení Regionální potravina, které uděluje Agrární komora.

Sbírka bonsají oceněných na největších evropských výstavách

Autorská výstava odborné společnosti Bonsaimusea Isabelia k výročí firmy představí unikátní exponáty více než 60 bonsají, které byly dovezeny z Japonska, Koreje, Číny a v průběhu let tvarovány významnými českými, evropskými i světovými bonsajisty.

Součástí expozice bonsají budou i velkoformátové fotografie Davida Švejnohy. Fotografie budou symbolizovat kontrast stáří lidí a stáří bonsají.

Nedílnou součástí výstavy budou i stromy z projektu Pinus line – 100 borovic, který reprezentuje nejrůznější podoby borovice lesní (Pinus sylvestris) ze všech možných míst Evropy – Pyrenejí, Karpat, Tater, Alp z lokalit, na nichž by byly díky výstavbě silnic, dálnic, lanovek anebo protipožárních lesních koridorů zcela likvidovány. Nám se podařilo je zachránit a o to jsou pro nás cennější. Velká část exponátů nebyla dosud nikde vystavována.

V průběhu výstavy budou probíhat komentované prohlídky, ukázky z tvorby ikebany, cestovatelské přednášky s projekcí (Čína a Japonsko) a ochutnávky zajímavé gastronomie (brouci, sushi, …)

Výstava Floria Podzim – Bonsaj 2019

Kdy: 27. až 29. září 2019, otevírací doba každý den od 9:00 do 17:00

Kde: Výstaviště Kroměříž (K Výstavišti 4069/8, 767 01 Kroměříž)

Ceny vstupného: základní vstupné 100 Kč/osoba, rodinné a další zvýhodněné vstupné včetně kompletního ceníku naleznete na www.vystavistekromeriz.cz

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Kroměříž láká na výstavu vzácných bonsají z celého světa”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *