Rubriky

Tip na nedělní výlet. Nejkrásnější místa pro dokonalý odpočinek

Po týdnech strávených v domácím vězení a vlastním vaření se těšíme, až se na chvíli nebudeme muset starat a vypneme. Nestlat si, neuklízet, nevařit, užívat si, zakousnout se do něčeho od profesionálů, rozmazlit se v sauně, vířivce nebo v blankytném bazénu – chceme zažít drobné marnivosti, abychom načerpali dobrou náladu a vnitřní rovnováhu, které nám pomohou vzdorovat nejen výzvám všedních dní, ale nově taky domácímu vyučování, online konferencím a pracovním nejistotám. 

Česko je nádherná země s neskutečně pestrou krajinou. Vyhřáté skály, oblé kopce, tiché stráně, zurčící toky, hravé stezky, šumící louky, divoké ovoce jsou jen letmou vzpomínkou na naše dětské prázdniny, do nichž se teď můžeme vrátit a znovu si je užít.

Dovolená v Česku není z nouze ctnost. Je to jen návrat k domácímu zlatu, které jsme vzhledem k možnostem poznávat svět považovali za samozřejmé, a trochu na něj zapomněli. Skvělé je, že i do té nejvzdálenější destinace, která vás napadne, to není dál než pět hodin autem, což je čas běžně promrhaný čekáním na letištích. Všude vám rozumějí, takže tak nějak přirozeně cítí, co máte rádi a co vám udělá radost. Do lázeňských a wellness hotelů v Česku se za posledních dvacet let naučili jezdit hosté z celého světa nejen kvůli krásným místům, ale také špičkovému servisu, který rozkvetl na úroveň, jakou jsme kdysi tiše obdivovali v zahraničí.

Už to není jen bazén a sauna, ale bezpočet příjemných procedur, hebké ručníky, tiché místnosti, sálavé kameny, šetrní maséři, útulné vířivky, příjemné materiály, voňavá zákoutí a další střípky, z nichž se složí dokonalý zážitek. Můžeme odpočívat, zdolávat hřebeny, sjíždět pěšiny, uchodit se do úplného vypnutí a na čerstvém vzduchu dostat naléhavou chuť pořádně se najíst a pak se uvelebit v horké vodě nebo se natáhnout na dýchající dřevo na terase. Vypnout, vzdálit se od každodenního komíhání, zklidnit se a najít pevnou zem pod nohama, to je přesně to, co si přejeme letos v létě zažít.

Při výběru jsme vycházeli z hodnocení na českém rezervačním online systému Spa.cz, který v současnosti nabízí 2 896 balíčků v lázeňských destinacích a wellness hotelech. Vedle tradičních míst, jako jsou Karlovy Vary, Mariánské Lázně či Františkovy Lázně, Lázně Luhačovice, Poděbrady, Teplice nad Bečvou, Třeboň, nebo Lázně Libverda jsou ve výběru stovky atraktivních míst, kde poskytují služby na špičkové úrovni a které si říkají o vyzkoušení. Výhodou je, že na Spa.cz najdete osobní hodnocení českých uživatelů a hostů, jejichž zkušenosti vám snadno pomohou s rozhodováním o vlastní dovolené. Přijměte naše tipy jako dobré přátelské rady, jak si ji vychutnat jako nikdy dřív.

Za lesním pramenem do kraje Josefa Lady

Kam: Zvánovice ve Východních Čechách

Tip na ubytování: Hotel Legner, hodnocení spa.cz: 85 %

Kde jinde najít dokonalé splynutí s přírodou než v lesním Hotelu Legner ve Zvánovicích. Stojí uprostřed překrásné přírody s Lesním pramenem, který svými léčivými účinky umocní váš detoxikační proces. Na tomto místě rozumí především ženám, kterým místní služby sednou jako ulité, nicméně i pánská společnost je vítána. Procházky po okolí uklidní a pohladí každou duši.

Za životodárnou energií na Brněnskou přehradu

Kam: Brno

Tip na ubytování: Maximus Resort Hotel Brno, hodnocení spa.cz: 94 %

Energie v Hotelu Brno Maximus Resort proudí na každém kroku. Na břehu Brněnské přehrady byl vybudován podle učení Feng Shui, a tak tu má vše svůj logický účel i místo. Odpočívat tu můžete jak aktivně, když vyrazíte do okolí s nordic walkingovými holemi či na koloběžkách, nebo pasivně v největším wellness areálu v České republice s 11 různými vnitřními i venkovními saunami s překrásným výhledem na okolní přírodu.

Úplně nejvíc na východ

Kam: Bukovec v Beskydech

Tip na ubytování: Hotel Kempa, hodnocení spa.cz: 92 %

Dál na východ už to u nás nejde, pak už je Slovensko a Polsko. V Bukovci na česko-slovensko-polském trojmezí se zašijete před okolním světem a konečně si uděláte věci po svém. Odlehlost od civilizace demonstruje fakt, že se v beskydských smrkových lesích dlouho toulali vlci. Ticho malebné krajiny s roztroušenými samotami, horskými políčky a pasoucími se stády ovcí vás ukolébá natolik, že zapomenete, kde vlastně jste. Kdo nechce, nemusí snad ani nikam chodit, protože vše leží v bezprostřední blízkosti hotelu. Ale nakonec se stejně obléknete a jdete…

Do kraje secesních lázní

Kam: Lázně Luhačovice

Tip na ubytování: Hotel Augustiniánský dům, hodnocení spa.cz: 95 %

Jestli jste někdy uvažovali o prstenu, který vás zanese tam, kde je všechno hezké, vaším prvním přáním by mohly být Lázně Luhačovice. Nádherné město s půvabnou kolonádou a podmanivou secesní architekturou od Dušana Jurkoviče leží v romantickém podhůří Bílých Karpat. Ze šesti pramenů se nejvíc proslavila blahodárná Vincentka. Kdo se chce rozmazlit, ten se může svěřit do péče v Augustiniánském domě, kde to měl rád i Leoš Janáček. Architekt Vladimír Fischer jej nechal postavit pro augustiniánský klášter ve Starém Brně. Vycházel přitom z historizujícího vlivu anglických venkovských staveb s výrazným akcentem na lomový kámen. Díky lázeňské tradici mají ve wellnessu širokou nabídku procedur na uvolnění těla i osvěžení mysli, odkud se můžete odebrat do barevné relaxační jurty.

Do staletí páry

Kam: Kamenice nad Lipou na Pelhřimovsku

Tip na ubytování: Resort Johanka, hodnocení spa.cz: 94 %

Hraniční oblast mezi Jižními Čechami a Vysočinou není jen o tiché a vlídné přírodě, ale také o výzvách ke zvídavému šmejdění. Znalci vám doporučí domluvit si exkurzi v Kamenickém pivovaře, kde vaří klasiku i zajímavé speciály. Nad dobrým točeným vám dojde, že nedaleko můžete naskočit na poslední úzkokolejnou dráhu u nás, která spojuje Jindřichův Hradec s Novou Bystřicí a Obrataní. To prostě musíte. Na perle mezi železnicemi provozují soupravy s dieselovou, ale také parní lokomotivou, a to už je nějaký zážitek. Až toho budete mít dost, vrátíte se do krásného hotelu s milou obsluhou, dokonalou gastronomií a wellnessem, který už nebudete ochotni opustit.

Za inlajnovou dráhou i Járou Cimrmanem

Kam: Letohrad v podhůří Orlických hor

Tip na ubytování: Hotel Tvrz Orlice, hodnocení na spa.cz: 94 %

Kde jinde by mělo být Muzeum Járy Cimrmana než ve městě, které neexistovalo? Letohrad je relativně mladý útvar, protože vznikl, až v roce 1950, kdy se k původnímu Kyšperku, připojily obce Orlice, Kunčice a Rotnek. V oblasti, kde se rodí hvězdy českého biatlonu, si v letní sezóně vychutnáte pětikilometrovou trasu pro cyklisty a bruslaře. Ubytovat se můžete v hotelu, který byl ve 13. století tvrzí. Aby kámen nestudil, přestavěli ho v 16. století na renesanční zámek, a pak ještě několikrát až do současné noblesní podoby. Kromě vkusně zařízených pokojů budete nadšeni z restaurace, středověké krčmy a wellness centra. O tom, že jste v živoucím muzeu, vás přesvědčí historické expozice, vlastní sbírka zbraní či knihtiskařská dílna.

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Tip na nedělní výlet. Nejkrásnější místa pro dokonalý odpočinek”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *