Rubriky

Ostravské Trojhalí o víkendu přivítá mistry v soutěžním lezení bez jištění!

V netradičním prostředí ostravského TROJHALÍ se o víkendu 18.-20. října uskuteční Mezinárodní mistrovství České republiky a finálové kolo Rock Point Českého poháru v boulderingu, v soutěžním lezení bez jištění, kdy lezec zdolává krátké, ale náročné lezecké cesty. Tato forma lezení je součástí lezecké kombinace, která se nově stala olympijským sportem.

Chystaný republikový šampionát v boulderingu v mezinárodním formátu můžeme považovat za vrchol letošní závodní sezóny. Kromě výsledků Mezinárodního mistrovství ČR dojde na místě i k vyhlášení celkového pořadí Rock Point Českého poháru, jehož předchozí tři kola se konala v Jeseníku, Žilině a v Praze.

V čele průběžného pořadí mezi muži je Martin Stráník, vicemistr světa z roku 2007. Ženám zatím vévodí teprve osmnáctiletá Eliška Adamovská, která si z letošního mistrovství světa juniorů přivezla
4. místo v lezení na obtížnost.

Závodníci polezou na zbrusu nové stěně i nových chytech, které zajistil Český horolezecký svaz. Stěna je přes 20 metrů dlouhá a 4,5 metrů vysoká. V pátek proběhne kvalifikace, v sobotu změří síly dospělí, mládež v kategoriích A, B a junioři, v neděli pak budou závodit děti v kategoriích U14, U12 a U10.

Vstupné je zdarma a po celou dobu závodu je připraven doprovodný program pro návštěvníky, včetně dětské lezecké stěny, kde si děti mohou vyzkoušet své lezecké dovednosti pod vedením zkušených instruktorů.

Semifinálové a finálové dění pokryje livestream. Záznam toho nejlepšího pak odvysílá ČT Sport.

Veliké díky patří generálnímu partnerovi celého seriálu, firmě ROCK POINT, která také podporuje české reprezentanty, protože bez její podpory by se závody, otevřené široké veřejnosti, nemohly pořádat.

https://www.facebook.com/bezlana

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Ostravské Trojhalí o víkendu přivítá mistry v soutěžním lezení bez jištění!”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *