Rubriky

Autorský podzim už tuto sobotu! Praha ožije divadelní přehlídkou ve Vršovicích

„Hrajeme si a tvoříme (divadlo)“ je podtitulem kulturní události AUTORSKÝ PODZIM, kterou uspořádá TALENT drama studio 19. 10. 2019 ve Vršovickém divadle MANA. Během jednoho sobotního odpoledne a večera je připravený nabitý program, který si klade za cíl především představit výsledky autorské divadelní tvorby Talent drama studia široké veřejnosti.

„Každý člověk se může stát zajímavým autorem a přirozeným hercem a interpretem. Cestou k tomu je objevování sebe sama a svých možností prostřednictvím hlasu, těla, a hry, které odkazují k samotnému člověku, kdo je ve své nejhlubší podstatě a řeči, která jde dál a tvoří z myšlenek nový svět. V každém z nás třímají touhy autorské i herecké. Přirozené touhy vyjadřovat se a sdílet naše pohledy. Stačí jen mít odvahu a chuť zažít to. Pokusit se oddat hře, která přináší osvobození a otevírá tvůrčího ducha v každém člověku,“ uvedla zakladatelka TALENT drama studia Erika Merjavá.

Vedle pěti představení autorského divadla skupin starších dětí, mládeže a dospělých nabídne divákům možnost vyzkoušet si, jaké to je stát na jevišti divadla, pracovat s vlastním textem a jeho divadelní interpretací. Umožní jim to dvouhodinový seminář autorského divadla pod vedením zakladatelky TALENT drama studia, Eriky Merjavé. Ta také režírovala a pedagogicky vedla všech 5 skupin (ve spolupráci s divadelním režisérem Jiřím Ondrou), které se představí na jevišti v rámci hlavního programu.

Večerní část programu vyvrcholí premiérou představení CIZINKA V CHALOUX, který kombinuje improvizaci, scénické čtení a jevištní interpretaci autorského textu Eriky Merjavé s doprovodem živé jazzové hudby v podání Eleny Sonenshine, Miroslava Linky a Jiřího Pěluchy. „Jde o mou autorskou reflexi – pohled na sebe samou v ostrém světle reality a zamyšlením nad tím, čím si člověk musí projít, než dojde k pochopení a smíření,“ popisuje herečka a autorka textu Erika Merjavá.

Na závěr večerního programu bude následovat afterparty spojená s neformální diskusí herců, autorů a veřejnosti na jevišti divadla.

Autorský podzim vznikl za podpory Městská část Praha 10.

Vstupenky jsou k dispozici na webu divadla www.vrsovickedivadlo.cz.

PROGRAM AUTORSKÉHO DIVADELNÍHO PODZIMU

ODPOLEDNÍ BLOK (13:00 – 16:00)

Za zrcadlem…

Představení vycházející z aktivní imaginace propojené s živou hudbou zpěvačky Nikol Fišerové s houslovým doprovodem HeleN Rockhousle.

Herci a autoři představení jsou členové skupiny Lotrandovci (11-13 let).

Výměna

Jak vypadá autorská tvorba náctiletých aneb Jak jsme nic nedělali…

Představení sestavili a hrají členové skupiny Rozmach (13-15 let)

Lidé ulice

Zrcadlo vnitřního světa lidí a jejich hledání pravdy o sobě samém.

Herci a autoři představení jsou členové skupiny Spektákl (15-18 let).

Autorská dílna pro dospělé  (16:00 – 18:00)

Pro zájemce z řad veřejnosti ve věku od 15ti let jsme připravili seminář, během kterého si vyzkoušíte práci na vlastním textu a hereckou interpretaci na jevišti divadla Mana. Kapacita je omezená (!) – registrujte se předem na e-mail info@talentdrama.cz.

VEČERNÍ BLOK (18:30-21:00)

Matylda a její sny

Žít beze strachu, s usměvavým přístupem k životu, s odvahou přeplout oceán, hrát v divadle a filmu… Takové sny měla Matylda. Ale realita je poněkud jiná…

Herci a autoři jsou členové skupiny D-talent (18 let a více).

Cizinka v Chaloux (premiéra)

Pohled na sebe samého v ostrém světle reality. Čím vším člověk musí projít, než dojde ke smíření a pochopení. Autorské představení využívající prvky scénického čtení textu Eriky Merjavé s doprovodem jazzové hudby. Dramaturgická supervize: Eva Čechová. Hudba a zpěv: Elena Soneshine, Miroslav Linka, Perkuse: Jiří Pělucha, Čte a hraje: Erika Merjavá

Afterparty spojená s neformální diskusí herců, autorů a veřejnosti na jevišti divadla.

 

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Autorský podzim už tuto sobotu! Praha ožije divadelní přehlídkou ve Vršovicích”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *