Rubriky

Podzim na Východní Moravě láká k vyjížďkám na kole, třeba na vinařské cyklostezce

Vlna letních veder je za námi a nastává ideální doba na cyklotoulky za krásami naší země. Východní Morava nabízí velké množství cyklostezek a tras, a to nejen za památkami, ale také za dobrým vínem a malebnou přírodou.

Cyklostezka Bečva – obdivujte krásy Beskyd

Vydejte se po stezce dlouhé 160 km za krásami Valašska, Hané a Moravské brány. Stezka je určena nejen pro

cyklisty, ale z větší části si ji užijí také pěší turisté, in-line bruslaři a vozíčkáři. Cestou můžete obdivovat historické památky, ochutnat regionální jídla a kochat se okouzlující přírodou. www.cyklostezkabecva.cz

Hostýnská magistrála

Vypravte se na výlet do malebných Hostýnských vrchů. Krásy místních vesniček a okolí můžete obdivovat na  trase vedoucí z Bystřice pod Hostýnem do Valašského Meziříčí dlouhé čtyřicet kilometrů. Hned v samotném úvodu vystoupejte na poutní místo Svatý Hostýn. Z historické kamenné rozhledny budete mít překrásný výhled až do Jeseníků. Na hřebeni se zastavte na Trojáku, zajímavostí je malá rozhledna Maruška s meteorologickou stanicí, odkud budete mít výhled na Kelčský Javorník i masiv Radhoště.

Cyklostezka kolem Baťova kanálu je ideální volbou pro celou rodinu

Pokud rádi trávíte s rodinou volný čas jízdou na kolech, pak se vypravte na stezku, která je díky své nenáročnosti vhodná pro malé i velké cyklisty. Cyklostezka měřící celkem 80 km vede podél Baťova kanálu a je napojena na velké množství stezek a tras, včetně vinařských. Projížďku si navíc můžete zpestřit plavbou na výletní lodi či hausbótu.

Uherskohradišťská vinařská stezka

Milovníci vína by si rozhodně neměli nechat ujít tuto 44 kilometrů dlouhou cyklotrasu. Mezi nejzajímavější místa na trase, která byste rozhodně neměli minout, patří Hluk, Kostelany nad Moravou, Veletiny a Mařatické vinohrady. V městečku Hluk, které je známé Slováckou Jízdou králů, najdete muzeum a selskou jizbu a památkové domky s ukázkou bydlení. V Kostelanech nad Moravou naleznete kostel sv. Floriána a portálový nýtovaný most, který překlenul řeku Moravu už v roce 1912. V obci Veletiny se nachází chráněná rezervace Stará hora, kterou tvoří vinné búdy sloužící k lisování hroznů a skladování vína. Pokud máte rádi architekturu, pak na Mařatických vinohradech můžete obdivovat nadsklepní domy štítové orientace, které jsou krásnou ukázkou slovácké sklepní architektury. Zdejší víno si zamilovaly také známé osobnosti jako byl Mikoláš Aleš, Antonín Slavíček, Alois Jirásek či bratři Uprkovi. V barokním vinném sklepě U Lisu je navíc k vidění zachovalý vřetenový lis na hrozny.

Ze Zlína k poutnímu místu Maleniska u Provodova

Tato středně náročná trasa o délce 40 kilometrů vás dovede na Malenisko k poutnímu kostelu Panny Marie Sněžné. Cestou zpět do Zlína můžete zhlédnout zříceniny hradu Starý Světlov.

Inspiraci pro cyklovýlety po Východní Moravě hledejte na www.vmnakole.cz

 

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Podzim na Východní Moravě láká k vyjížďkám na kole, třeba na vinařské cyklostezce”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *